Reklama

Samsung nás dnes prekvapil prvými hodinkami série FE. Toto ponúkajú

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Séria FE nie je našim čitateľom neznáma, práve naopak. Prináša veľmi dobrý pomer cena/výkon línie Galaxy – či už ide o smartfóny, alebo slúchadlá.

Dnes sa portfólio FE modelov rozšírilo o ďalšiu položku, inteligentné hodinky. Samsung ich nečakane predstavil samostatne pred blížiacou sa udalosťou Unpacked, kde budú predstavené prémiové modely.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka má 40 mm priemer, dizajnovo vychádza z overených modelov Galaxy Watch. Super AMOLED displej má 1,2″ a rozlíšenie 396 x 396 px. Zariadenie poháňa 1,18 GHz procesor Exynos W920 Dual Core s 1,5 GB pamäťou a 16 GB interným úložiskom. Batéria má kapacitu 247 mAh, podporuje rýchle bezdrôtové nabíjanie. Operačným systémom je Wear OS Pozered by Samsung s rozhraním One UI 5 Watch. Spárujete si ich s Androidom od 11.0.

Pozrite si

Kto si kúpi Samsung Galaxy S23 FE? Možno aj vy

Hodinky ponúkajú prakticky všetky funkcie, ktoré nájdeme v sérii Galaxy. Dokážu monitorovať 100 rôznych typov športových aktivít. Bežci dostávajú napríklad pokročilú analýzu, ktorá zhodnotí ich celkový výkon, dlhodobý pokrok, ale ponúkne i rôzne rady (ako sa nezraniť, udržať v kondícii a pod.). Ako zdroj zdravotných a fitness dát slúži aj funkcia Monitoring telesnej stavby.

Základom monitorovacieho systému je systém senzorov označovaný ako BioActive. Vďaka nemu budete mať k dispozícii viacero pokročilých funkcií. Nechýba monitoring spánkových návykov, špeciálne spánkové koučovanie, či rady, ako si optimálne usporiadať spálňu. Okrem toho môžete holistickým spôsobom monitorovať svoju srdcovú činnosť.

Ponuku dopĺňa detekcia abnormálne vysokého i nízkeho tepu, s upozornením na prípadný nepravidelný srdcový rytmus (IHRN) – ten však zatiaľ nie je dostupný na Slovensku. Táto funkcia dokáže sledovať srdcovú činnosť, z ktorej je možné posudzovať riziko atriálnej fibrilácie. Správnej srdcovej činnosti sa týka aj meranie krvného tlaku a EKG.

Keďže ide o zariadenie patriacej do rodiny Galaxy, ľahko zapadne do ekosystému, pohodlne sa spáruje a ponúka tiež funkciu Nájdi moje zariadenie.

Odolnosť Galaxy Watch FE je 5 ATM (50 m po dobu 10 minút) vrátane IP68 (odolnosť voči proti prachu a sladkej vode pri ponorení do 1,5 m počas 30 minút) a MIL-STD-810H. Konektivita sa skladá z LTE (voliteľne), Bluetooth 5.3, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4 + 5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo.

Samsung Galaxy FE majú 39,3 x 40,4 x 9,8 mm, hmotnosť (bez remienka) je príjemných 26,6 g.

Zdroj | Samsung

Hodinky sa začnú predávať od 1. júla v troch farbách, v čiernej, ružovej a striebornej. Spočiatku prídu do predaja len verzie s Bluetooth konektivitou za 199 €, modely s LTE prídu do predaja neskôr. K hodinkám budú k dispozícii farebne zladené remienky, no pribudnú aj nové remienky s výrazným modrým a oranžovým prešívaním. Tie vraj budú veľmi dobre ladiť s hodinkami a vytvoria elegantnú kombináciu pre každý štýl ich majiteľa.

Pozrite si

Hrajú Samsung Galaxy Buds FE o 100 € lepšie?

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.