Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung N350: prvý LTE/HSPA netbook na svete!

Samsung N350: prvý LTE/HSPA netbook na svete!
Dominik Fúsek
Samsung N350: prvý LTE/HSPA netbook na svete!

Spoločnosť Samsung predstavila na veľtrhu IFA 2010 v Berlíne nové notebooky a netbooky, medzi ktorými je aj prvý netbook schopný duálneho príjmu LTE a HSPA. Samsung nám opať potvrdzuje, že je inovátorom aj v oblasti notebookov.

 Samsung 350

Samsung N350 je na prvý pohľad obyčajný 10-palcový netbook, akých je na trhu neúrekom. V jeho útrobách sa však nachádza niečo, čo tu ešte nebolo. Výrobca reaguje na rozvoj LTE sietí a do modelu N350 vložil modem pre 3,5G (HSPA) aj 4G (LTE) siete. Ak sa teda budete nachádzať v pokrytí týmito sieťami, môžete sa spoľahnúť, že N350 z nich vyťaží maximum. Bohužiaľ, spustenie LTE sietí je na Slovensku v nedohľadne – najbližšie má k nemu operátor O2 (Telefónica O2 Slovakia úspešne testuje LTE sieť v strede Slovenska!), ale zatiaľ žiadny termín zavedenia spomenutý nebol.

 Samsung 350

Ďalšie parametre Samsungu N350 ničím nevybočujú z priemeru. Srdcom netbooku je jednojadrový procesor Intel Atom N455 s frekvenciou 1,66 GHz, operačná pamäť RAM činí 1 GB (rozšíriteľná na 2 GB), na pevný disk uložíte 250 GB dát. Zobrazovacou jednotkou je pre túto kategóriu štandardný 10,1“ matný displej s rozlíšením 1 024 x 600 pixelov. Okrem LTE a HSPA sietí sa na internet pripojíte aj cez Wi-Fi alebo cez klasický ethernetový konektor. Z konektorov sa na N350-ke nachádzajú aj VGA, dva audio a tri USB konektory. Prítomná je aj 1,3 Mpix webkamera a čítačka pamäťových kariet. Použitým operačným systémom bude zrejme Windows 7 Starter Edition. Zatiaľ nie je známy termín uvedenia na trh ani cena netbooku.

Samsung 350