Reklama

Samsung N350: prvý LTE/HSPA netbook na svete!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung predstavila na veľtrhu IFA 2010 v Berlíne nové notebooky a netbooky, medzi ktorými je aj prvý netbook schopný duálneho príjmu LTE a HSPA. Samsung nám opať potvrdzuje, že je inovátorom aj v oblasti notebookov.

 Samsung 350

Samsung N350 je na prvý pohľad obyčajný 10-palcový netbook, akých je na trhu neúrekom. V jeho útrobách sa však nachádza niečo, čo tu ešte nebolo. Výrobca reaguje na rozvoj LTE sietí a do modelu N350 vložil modem pre 3,5G (HSPA) aj 4G (LTE) siete. Ak sa teda budete nachádzať v pokrytí týmito sieťami, môžete sa spoľahnúť, že N350 z nich vyťaží maximum. Bohužiaľ, spustenie LTE sietí je na Slovensku v nedohľadne – najbližšie má k nemu operátor O2 (Telefónica O2 Slovakia úspešne testuje LTE sieť v strede Slovenska!), ale zatiaľ žiadny termín zavedenia spomenutý nebol.

 Samsung 350

Ďalšie parametre Samsungu N350 ničím nevybočujú z priemeru. Srdcom netbooku je jednojadrový procesor Intel Atom N455 s frekvenciou 1,66 GHz, operačná pamäť RAM činí 1 GB (rozšíriteľná na 2 GB), na pevný disk uložíte 250 GB dát. Zobrazovacou jednotkou je pre túto kategóriu štandardný 10,1“ matný displej s rozlíšením 1 024 x 600 pixelov. Okrem LTE a HSPA sietí sa na internet pripojíte aj cez Wi-Fi alebo cez klasický ethernetový konektor. Z konektorov sa na N350-ke nachádzajú aj VGA, dva audio a tri USB konektory. Prítomná je aj 1,3 Mpix webkamera a čítačka pamäťových kariet. Použitým operačným systémom bude zrejme Windows 7 Starter Edition. Zatiaľ nie je známy termín uvedenia na trh ani cena netbooku.

Samsung 350

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.