Reklama

Samsung MV800 odfotí fotografiu z každého uhla

Marek Šimunek

Spoločnosť Samsung uviedla nový fotoaparát Samsung MV800, ktorý je prvým fotoaparátom spadajúcim do novej línie Samsungu s označením MultiView. Hlavným znakom tejto triedy fotoaparátov je výklopný displej, ktorý oceníte najmä počas vytvárania autoportrétov alebo fotografií z extrémne tupých alebo ostrých uhlov.

Samsung MV800

Fotoaparáty z jednoduchou možnosťou vytvárania autoportrétov nie sú v portfóliu Samsungu novinkou. V roku 2009 predstavil Samsung fotoaparát TL225, ktorý ako prvý obsahoval dvojicu displejov pre jednoduchšie vytváranie autoportrétov a spoločnosť túto technológiu označovala ako DualView. Od tej doby sa na trhu objavilo niekoľko modelov, ktoré do tejto kategórie spadali, avšak Samsung vypočul požiadavky svojich zákazníkov a tak predstavil nový prémiový kompaktný fotoaparát Samsung MV800, ktorý vytvoril nový rad fotoaparátov tejto kórejskej spoločnosti označovaný ako MultiView. Narozdiel od modelov DualView obsahuje Samsung MV800 len jeden displej, ktorý je však výklopný, čo značne uľahčí nielen vytváranie autopotrétov ale aj kreatívnych záberov zo zatiaľ nevyskúšaných uhlov. Dotykový výklopný displej modelu MV800 disponuje uhlopriečkou 3″ a rozlíšením VQVGA. Okrem výklopného displeja oceníte pri vytváraní vašich fotografií aj sekundárnu spúšť a tak sa pri krkolomných uhloch nebudete musieť obávať toho, že vám fotoaparát vypadne z ruky. Tenké telo s kovovým dizajnom naopak pridáva modelu MV800 určitú dávku luxusu a vznešenosti.

Samsung MV800

O kvalitu vašich fotografií sa postará CCD čip s rozlíšením 16 Mpx, ktorý je doplnený objektívom s rozsahom 26 – 130 mm. Päť násobné optické priblíženie môžete jednoducho rozšíriť pomocou digitálneho priblíženia s rovnakým počtom stupňov. Ovládanie celého fotoaparátu sa vykonáva pomocou už spomínaného dotykového displeja, pričom pre jednoduchšie ovládanie je systém fotoaparátu vybavený užívateľským rozhraním označovaným ako Samsung Smart Touch 3.0. Okrem inteligentného automatického režimu pre jednoduché zhotovenie kvalitnej snímky začiatočníkom za akýchkoľvek podmienok Samsung nezabudol ani na  budúcich majiteľov, ktorý radi popustia uzdu svojej fantázii. V Samsungu MV800 tak nájdete 14 samostatných kreatívnych režimov, ktoré sú doplnené aj režimom Live Panorama pre jednoduché vytváranie panoramatických fotografií. Ak máte problémy s tým, že sú vaše fotografie pomerne často rozostrené bude Samsung MV800 vaším verným pomocníkom. O to aby boli vaše fotografie vždy ostré sa totižto postará systém duálnej stabilizácie obrazu, ktorý kombinuje v sebe optický a digitálny systém. Integrovaná pamäť o kapacite len 10 MB istotne nikomu postačovať nebude a tak príde vhod podpora microSDHC kariet do celkovej veľkosti 32 GB a poteší aj integrovaný HDMI port pre okamžité prehrávanie vašich výtvorov na HD TV. Nový Samsung MV800 je už v predaji, avšak jeho cena na slovenskom trhu nie je známa. Pre USA je maloobchodná cena stanovená na 279,99 USD (205,05 €).

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.