Reklama

Samsung Monte (S5620): MWC sa blíži, prvá lastovička Samsung je tu!

Roman Calík

Už o pár dní otvorí svoje brány najväčší telekomunikačný veľtrh Mobile World Congress 2010 v Barcelone, z ktorého vám budeme prinášať najnovšie správy i na TECHBOX.sk. Samsung na ňom ukáže i svoju novinku Monte, nejde však o sladkú pochúťku, ktorú aj na náš trh dodáva firma Zott.

Samsung Monte

Samsung Monte (S5620) bude významným plne dotykovým mobilným telefónom v ponuke výrobcu Samsung, ktorý sa podľa našich informácií bude predávať aj na Slovensku. Na prvý pohľad zaujme vydarenými a čistými líniami, kde zadnej časti dominuje kryt z lesklého čierneho plastu. Veľkým plusom má byť širokouhlý 3-palcový WQVGA dotykový displej a nebude chýbať ani intuitívne dotykové užívateľské rozhranie TouchWiz 2.0 Plus. Samsung Monte sa zameriava aj na užívateľov „závislých“ na sociálnych sieťach. Ponúka totiž súbor aplikácií špecializujúcich sa na sociálne siete, kde nechýba Facebook a MySpace. Tieto aplikácie dopĺňajú widgety Twitter a Bebo a multi-IM funkcie.

Samsung Monte 

GPS, Wi-Fi, Bluetooth

V Samsungu Monte nechýba ani podpora HSDPA či GPS modul s podporou aplikácie Google Latitude, vďaka čomu zistíte, kde sa práve nachádzate a vašich priateľov môžete kedykoľvek informovať o vašej aktuálnej polohe. Telefón podporuje aj známu funkciu Geotagging, nechýba mu Wi-Fi, Bluetooth 2.1. Aplikácia Exchange ActiveSync pre prístup k e-mailovým účtom Outlook a aplikácia Google Sync vám umožní zase aktualizovať si termíny na sociálnych sieťach aj v Outlook kalendári bez komplikovaného prístupu ku každej aplikácii zvlášť. K dispozícii je aj 3,2-megapixlový fotoaparát s množstvom špeciálnych funkcií, vrátane funkcie snímania úsmevu (Smile shot), panoramatického snímania a funkcie detekcie tváre (Face detection). V telefóne je tiež integrovaná služba na vyhľadávanie hudby Find Music, ktorá umožní identifikovať obľúbené skupiny a stiahnuť ich produkciu priamo do telefónu. Poteší aj funkcia inteligentného odblokovania (Smart Unlock) a funkcia zväčšovania jedným prstom (One finger zoom). Vstavaná pamäť má kapacitu 195 MB a je rozšíriteľná pomocou microSDHC pamäťových kariet. Známe sú aj rozmery, t.j. 108,8 x 53,7 x 12,4 mm, pričom hmotnosť je len 92 gramov. Cena zatiaľ nie je odhalená. Tak čo, dostali ste chuť na Monte pochúťku od Samsungu?

Samsung Monte

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.