Reklama

Samsung má problém, Hisense predstavil televízor ako obraz

Zdroj | Hisense
Števo Porubský
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Veľkou doménou juhokórejského Samsungu bola jeho série The Frame, ktorá už na prvý pohľad pripomínala obraz a nie televízor. Čosi podobné, ale v menšom skúšalo LG, no teraz prichádza čínsky Hisense.

Ten za podstatne priaznivejšiu cenu ponúkne takmer to isté, čo konkurencia. Hisense CanvasTV bude nielen v ráme pripomínajúcom rám obrazu, ale počas nečinnosti bude zobrazovať umelecké diela.

Samozrejmosťou majú byť vymeniteľné rámy, takže keď si zmyslíte, že sa vám už hnedý rám nehodí do interiéru, kúpite si nový. Alebo si sami prefarbíte ten pôvodný. Aktuálne sú dostupné rámy s dizajnom teakového dreva, orechového dreva alebo čisto biely rám.

Obsah pokračuje pod reklamou

O obraz sa má starať rovno displej od Samsunug s technológiou Quantum Dot. Nad ním je vysokomatné krycie sklo, takže obrazy vo výsledku budú pôsobiť ako reálne obrazy. Presne takýto štýl nasadil vo svojich posledných The Frame televízoroch aj Samsung. Výsledok je takmer dokonalý.

Samozrejmosťou QLED displeja sú špičkové parametre, od 144 Hz frekvencie, čo ocenia hlavne hráči, až po množstvo softvérových vylepšení obrazu do 4K Ultra HD rozlíšenia. Samozrejmosťou je podpora VRR, ALLM či MEMC technológia, opäť čosi pre hráčov. Poteší ale aj 2.0.2ch audio systém, ale aj operačný systém Google TV. V zadnej časti televízora je rovno integrovaný držiak na stenu.

Veľkým plusom novinky je, že okrem automatického režimu máte k dispozícii aj manuálny režim zapnutia Art Mode. V ňom sa zobrazujú nielen umelecké diela svetových majstrov, ale pokojne aj vaše fotky s možnosťami nastavenia ich zobrazovania.

Zdroj | Hisense

Hisense myslelo aj na ekológiu a v Art Mode má byť spotreba televízora minimálna. Automaticky sa zníži jas displeja a keďže na displeji bude „svietiť“ to isté, znižujú sa aj nároky na samotný hardvér televízora, vrátane procesora, ktorý by musel obraz neustále prekresľovať. Zároveň má ale televízor snímač prítomnosti, takže ak v miestnosti nikto nie je, automaticky sa vypne.

Hisense CanvasTV bude v predaji zatiaľ iba v dvoch uhlopriečkach – 55″ a 65″. Cena na americkom trhu začína na 1 000 dolároch, väčší model má stáť o 300 dolárov viac. U nás môžeme očakávať cenu okolo 1 200 €, resp. 1 500 €. V predaji má byť v priebehu leta.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.