Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung má nový Gear Fit2 a bezdrôtové slúchadlá Gear IconX

Samsung má nový Gear Fit2 a bezdrôtové slúchadlá Gear IconX
Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Samsung má nový Gear Fit2 a bezdrôtové slúchadlá Gear IconX
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Juhokórejský Samsung predstavil dvojicu nových smart produktov série Gear. O oboch sme už síce počuli, ale až dnes o nich vieme všetky oficiálne informácie.

Zdroj | Samsung

Samsung Gear Fit2

Nový smart náramok bude vybavený 200 mAh batériou, ktorá vraj vydrží 3-4 dni. Nabíjať sa však bude opäť cez kolísku. Poháňať ho bude 2-jadrový procesor s taktom 1 GHz, ktorému k chodu OS Tizen pomôže 512 MB RAM.

Pozrite si

Samsung Gear Fit2 – poriadne vylepšený fitness náramok

V tele náramku s rozmermi 51,2 x 24,5 mm bude aj 4 GB flash pamäť a množstvo senzorov. Chýbať nebude GPS, akcelerometer, gyroskop, barometer či snímač tepu srdca. Hmotnosť pritom nemá prekročiť 30 gramov. Telo je odolné voči vode (IP68).

Zdroj | Samsung

Samozrejmosťou je Bluetooth 4.2 na prenos dát do smartfónu s appkou S Health. Všetky dôležité info budú pritom dobre viditeľné na 1,5″ (3,8 cm) zakrivenom AMOLED displeji s rozlíšením 216 x 432 px. Ten je síce menší, ako mal pôvodný model Gear Fit, ale je širší.

Zdroj | Samsung

Novinka je vybavená funkciami ako Auto Activity Tracking, ktorá automaticky zistí, akú aktivitu robíte (pozná ich vraj 15), či funkciou Step Challenges, ktorá zas umožňuje vzájomné súperenie s priateľmi. Smart náramok zároveň poslúži ako hudobný prehrávač.

Samsung Gear Fit2 ale nepotešia cenou. Tú výrobca stanovil na 189 €, v porovnaní so síce slabšie vybaveným Xiaomi Mi Band 2 je to poriadny rozdiel. Predávať sa začne už tento mesiac.

Zdroj | Samsung

Samsung Gear IconX

Plne bezdrôtové slúchadlá sme tu už mali, no od Samsungu ešte nie. Slúchadlá nemajú žiadné káble, čím sa hodia pre všetkých aktívnych ľudí, ktorým pri akejkoľvek činnosti vždy zavadzali.

Pozrite si

Samsung Gear IconX – bezdrôtové slúchadlá, ktoré ešte potrebujú čas

IconX majú rozmery 18,9 x 26 mm a hmotnosť 6,3 gramu. Každé zo slúchadiel má 50 mAh batériu, ktorú je možné dobíjať cez špeciálnu kolísku, ktorá je zároveň ich puzdrom na prenášanie.

Zdroj | Samsung

V kolíske je 230 mAh batéria, takže na cestovanie elektrinu ani veľmi nepotrebujete. K smartfónu alebo čomukoľvek inému sa pripájajú cez Bluetooth 4.1, no hudbu vedia prehrávať aj samostatne. Majú totiž zabudovanú 4 GB pamäť.

Priamo v slúchadlách je zabudovaný snímať tepu a akcelerometer, takže aj IconX vedia sledovať vašu dennú aktivitu. Na ovládanie slúži dotyková plocha na slúchadlách. Škoda len, že Gear IconX nie sú tiež odolné voči vode.

Cenu slúchadiel Samsung stanovil na 219 €. V predaji však budú až v treťom kvartáli tohto roka.

Zdroj | Samsung
Zdroj