Samsung má najväčšiu 8K UHD telku na svete, má takmer 2,5 metra

ZDROJ | Samsung

Samsung sa nenechal zahanbiť od LG a okrem microLED telky na CES 2019 predstavil aj „klasiku“ v podobe QLED televízora. Pre istotu mu nadelil 8K Ultra HD rozlíšenie (7 680 x 4 320 px) a uhlopriečku neskutočných 98 palcov.

ZDROJ | Samsung

Novinka ale nebude jedinou 8K telkou od Samsungu pre tento rok. Juhokórejský výrobca totiž predstavil vynovenú sériu Q900, ktoá obsahuje modely od 65 do 98 palcov. Konkrétne pôjde o uhlopriečky 65, 75, 82, 85 a 98 palcov. Nie na všetkých trhoch budú pritom dostupné všetky modely.

ZDROJ | Samsung

Vynovená séria Q900 vychádza z minuloročnej série s rovnakým označením. Rozdiel nájdete v názve v zátvorke (2018) vs (2019). Aj tohtoročná séria sa spolieha na výkonný Quantun Processor 8K s umelou inteligenciou. V recenzii dokázal, že to nie je iba marketingový výmysel. Umelá inteligencia má byť pritom v nových modeloch ešte o čosi inteligentnejšia.

RECENZIASamsung Q900R – prvý 8K televízor ohúril i sklamal zároveň

Novinkou je technológia Quantum HDR 32x. Tá nahradí Q HDR 4000. Prekvapením nie je ani integrovanie HDMI 2.1 do boxu One Connect. Vďaka tomu by nemala novinkám chýbať ani podpora Dolby Atmos zvuku. Bližšie špecifikácie One Connect krabičky ale zatiaľ nie sú známe, budeme musieť počkať kým ich výrobca oficiálne ukáže svetu.

ZDROJ | Samsung

Dizajn vynovených modelov sa nemení, ostáva tak hrubé telo s nepekným pozadím. Rovnaké ostávajú aj ostatné špecifikácie, vrátane Ambient Módu.

Po novom budú QLED 8K televízory podporovať nielen vlastnú asistentku Bixby, ale aj Amazon Alexa, Google Assistant a vlastne ja Siri, keďže nové modely budú podporovať AirPlay 2.

https://www.youtube.com/watch?v=7gDrbFASxgk

Cena noviniek by mala byť podobná, ako v prípade minuloročných modelov. 85″ model bude tak stáť okolo 15 000 €, koľko ale vyjde 98″ model si nedovolím odhadnúť. Sume zjavne prekročí 20 000 €.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku