Reklama

Samsung má aplikáciu na sledovanie TV v mobile a nové aplikácie do TV

Števo Porubský

Samsung v poslednej dobe predstavil dve novinky z oblasti TV. Prvou je aplikácia pre smartfón Samsung Galaxy SII, cez ktorú budete môcť sledovať programy zo Smart TV, jednoduchšie písať texty, či dokonca sledovať iné programy z Blu-ray prehrávača. Druhou novinkou je 

 Samsung Smart View

Samsung Smart View 

Samsung nedávno predstavil aplikáciu Smart View pre svoj mobilný telefón Samsung Galaxy S II, vďaka ktorej môžete sledovať práve sledovaný program na niektorom zo Samsung Smart televízorov. Funkcie aplikácie však pri tomto nekončia. Ak nechcete sledovať vysielaný program v TV, môžete „preladiť“ na Blu-ray prehrávač, teda na film pustený na Blu-ray prehrávači pripojenom k Smart TV. Okrem toho je cez aplikáciu možné Smart televízor ovládať, vrátanie jednoduchšieho písania textov. Samsung Galaxy SII sa k Samsung Smart televízorom pripája cez Wi-Fi štandard, takže dosah je prakticky kdekoľvek v byte. V najbližšej dobe bude vraj aplikácia Smart View rozšírená o funkciu Televízny program, vďaka ktorej bude možné vyhľadávať informácie o TV programoch cez mobil. Aplikácia Smart View od Samsungu je dostupná bezplatne v Android Markete. Funguje však len na modeli Galaxy SII a TV od radu D7000 a vyššie. Neskôr však majú pribudnúť aj ďalšie modely mobilov.

Samsung Smart View

 

Topfun – videopožičovňa on-line

Druhou novinkou v segmente TV Samsung je on-line videopožičovňa Topfun, ktorá v súčasnosti zahŕňa viac ako 800 slovenských a zahraničných filmov všetkých žánrov. Požičovňa je samozrejme viazaná na pripojenie TV k internetu a je dostupná cez rozhranie Smart na Samsung TV. Zákazníci Samsungu sa môžu vraj tešiť aj na filmové balíčky nazvané Pakety, ale aj na filmové novinky, ktoré im služba Topfun prinesie už 14 dní po kinopremiére. Úplnou novinkou na Topfun bude tiež v najbližšej dobe streamovanie TV vysielania platených televíznych kanálov a tiež nasadenie 3D obsahu. Požičanie filmov prostredníctvom aplikácie on-line videopožičovňa Topfun je spoplatnené sumami podľa typu filmu od 1 € do 2,10 €. Platba za požičanie filmu sa strháva z vopred nabitého účtu používateľa. Zároveň majitelia Samsung TV, Blu-ray prehrávačov a domácich kín zakúpených od 1. júla 2011 získajú zadarmo na svoj účet 24 ľubovoľných filmov na stiahnutie.

Samsung Topfun

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.