Reklama

Samsung má apku IVIO s filmovou knižnicou aj pre Slovákov

Roman Calík

Samsung pripravil pre vybrané zariadenia aplikáciu IVIO s možnosťou pozerania a dokonca aj sťahovania filmov. Priamo cez smartfón alebo tablet. Ale, obsahom zaujme žiaľ minimálne.

Ak máte niektorý z novších tabletov alebo smartfónov Samsung, konkrétne modely Tab S, Note Pro, Tab Pro, Tab 3, Tab 4, Note 10.1 (E2014), Note 3, Note 3 Neo, S5, S4 alebo S4 Active, môžete si z obchodu Samsung Apps zadarmo stiahnuť novú aplikáciu IVIO. Tá vám ponúkne prístup k desiatkam filmov, ktoré si môžete pozerať bezplatne.

IVIO IVIO

Na prvý pohľad úžasná Android appka, i keď len pre vyvolených majiteľový vybraných zariadení. Ich počet sa však má v budúcnosti rozširovať.  Aplikácia má vcelku prehľadné menu, kde nechýba vyhľadávanie či stručný popis filmov vrátane základných info o tvorcoch. Filmy sú dokonca roztriedené do rôznych žánrov. Pri filmoch môžete aj diskutovať cez Facebook komentáre alebo ich ohodnotiť. Výhodou je, že prezeranie filmov je bezplatné, musíte však strpieť reklamu pred filmom. Tá je našťastie krátka.

Filmy si môžete pozerať online v SD alebo HD kvalite (HD v prémiovom účte). Väčšina z nich je však dostupná len v SD kvalite aj pri prémiovom účte, škoda. Ak si však aplikáciu stiahnete, celý prvý mesiac získate prémiový účet zadarmo (majitelia nových tabletov Tab S dokonca 3 mesiace). Ten vám umožní prehrávanie bez reklám, umožní vám prístup k väčšiemu počtu filmov či ponúkne spomínaný HD obsah, ale najmä možnosť stiahnutia filmov do vášho zariadenia. Skúsili sme si stiahnuť viacero filmov, na stiahnutie však bola k dispozícii len SD kvalita, pri ktorej očakávajte veľkosť filmu cca. 2 GB. Rozdiel, najmä na testovacom Samsungu GALAXY S5 bolo vidieť, HD obsah je naozaj pozerateľný, pri SD už musíte strpieť viditeľne horšiu kvalitu obrazu.

IVIO IVIO

IVIO plné filmov?

Doteraz znie IVIO celkom dobre, že? Najväčší kameň úrazu však vidíme v obsahu. Podobne, ako napríklad pri videopožičovni Magio, je ponuka filmov priam katastrofálna. Filmy sú staré, väčšinu z nich ste už určite videli a v podstate si nebudete mať čo pozrieť. I keď by ste tu mali nájsť aj také, ktoré nevyšli na DVD. IVIO vzniklo v spolupráci s Hollywood Classic Entertainment. Nepochopíme, prečo pri podobných aplikáciách nespoja sily viaceré vydavateľské domy a neponúknu naozaj široké portfólio filmov, vrátane tých, ktoré ste nedávno mohli vidieť v kine. Vtedy by aplikácia mala význam a skutočne by patrila medzi „MUST HAVE“. Snáď len vaše deti si prídu na svoje, pretože také Autá, Wall-E či legenda Hľadá sa Nemo sa dajú pozerať opakovane do nekonečna.

Zdroj: Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.