Reklama

Samsung Infuse 4G: 4,5“ Super AMOLED Plus a Full HD video

Dominik Fúsek

Výstava CES 2011 je v plnom prúde a dočkali sme sa aj prvých noviniek v oblasti smartfónov. Samsung po dvojdisplejovej verzii populárneho Galaxy S (Samsung Continuum: Neuspokojíte sa s jedným displejom?) predstavuje ďalší high-end s Androidom. Novinka s názvom Infuse 4G predstavuje aktuálny vrchol produkcie kórejského výrobcu, a to nielen vďaka nekompromisnej hardvérovej výbave.

Samsung Infuse 4G

Smartfóny sa zväčšujú, a ich výkon narastá stále rýchlejším tempom. Dôkazom je aj najnovší počin od Samsungu. Uhlopriečka displeja narástla až na 4,5 palca, čo už takmer hraničí s triedou tabletov. Displej však nie je hocijaký, výrobca totiž vylepšil svoju vychvaľovanú Super AMOLED technológiu. Dodatok „Plus“ znamená vyšší kontrast a lepšiu čitateľnosť na priamom slnku. Zobrazovač používa WVGA rozlíšenie a dokáže zobraziť 16 miliónov farieb, samozrejmosťou je podpora multitouch. Krásnym displejom ale výbava novinky nekončí – oproti Galaxy S bol vylepšený aj procesor. Opäť sa jedná o Hummingbird od Samsungu, tentokrát taktovaný na 1,2 GHz. Dvojjadrovým procesorom, ktoré na CES 2011 kraľujú, sa síce nevyrovná, napriek tomu si poradí s Full HD (1 920 x 1 080 b.) videom. A to nielen s prehrávaním – dokáže ho aj zaznamenávať. Prítomný je 8 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním a detekciou tváre.

Samsung Infuse 4G

Operačným systémom je samozrejme Google Android, avšak vo verzii 2.2 Froyo. Výrobca aspoň prisľúbil update na aktuálnu verziu 2.3. Samsung Infuse 4G kraľuje aj v dátovej oblasti. Vyniká podporou HSPA+ pre ešte rýchlejšie mobilné dáta, nechýba mu ani WiFi b/g/n či GPS. Otáznik zatiaľ visí nad kapacitou batérie. Infuse 4G je určený špeciálne pre amerického operátora AT&T, je ale pravdepodobné, že sa k nám dostane jeho upravená verzia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.