Reklama

Samsung i8520 Beam: mobil s projektorom!

Imrich Maťo

Samsung na MWC 2010 v Barcelone pokračuje v predstavovaní noviniek a po modeli Wave prichádza s ďalším kúskom z vyššej spoločnosti. Je ním Samsung i8520 Beam. Zaujme operačným systémom, parametrami, ale najmä vstavaným projektorom.

 

Samsung i8520 

Už viacero smartfónov Samsung je nositeľom operačného systému Android. Samsung i8520 Beam je však prvým, ktorému sa ušla jeho najnovšia verzia 2.1. Ňou sa doteraz chválil iba smartfón od Google. Nebol by to však Samsung, keby do prostredia operačného systému neimplementoval vlastné užívateľské prostredie, ktoré je rovnaké, ako v Samsung Wave. Je ním TouchWiz UI 3.0. Prácu s i8520-kou si vychutnáte najmä prostredníctvom „obrovského“, 3,7” WVGA Super AMOLED displeja. Oko fotoaparátu skrýva čip s rozlíšením 8 Mpx, ktorý dopĺňa LED blesk a AF. Zahanbiť sa nedá ani natáčaním HD (720p) videa. Určite poteší aj podpora DivX a XviD formátov, ako aj ďalšie high-end parametre, napríklad nepostrádateľné rýchle dáta cez sieť operátora – HSDPA do 7,2 Mbps a HSUPA do 5,76 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n aj s DLNA, GPS i 16 GB interná pamäť, ktorej sekunduje podpora microSDHC do 32 GB. Za samozrejmosť považujeme prítomnosť Bluetooth 2.1 či 3,5 mm audio konektor, ale aj silnú, 1 800 mAh batériu.

Samsung i8520 

Jedinečnosťou Samsungu i8520 Beam je určite pico projektor DLP od Texas Instruments s vlastným projektorovým UI. Môžeme sa teda tešiť na okamžitú projekciu fotografií i videí priamo z telefónu. Dodávky Samsungu i8520 Beam by sa mali začať v 3. štvrťroku tohto roku, a to ako v Európe, tak aj v Ázii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.