Reklama

Samsung HZ30W a HZ35W: zoom á la paparazzi

Števo Porubský

Po megazoom modeloch HZ15W a HZ10W sa juhokórejský Samsung rozhodol „vylepšiť“ možnosti priblíženia snímanej scény do otáznej únostnosti. Dva nové modely série HZ vybavil až 15x optickým zoomom.

 

Rozlíšenie a optický zoom je pre každého „dovolenkového“ fotografa akými hodnotami, podľa ktorých sa rozlišuje dobrý, lepší a najlepší fotoaparát. Samsungy HZ30W a HZ35W sú potom najlepšie. Rozlíšenie 12,0 Mpx a až 15-násobný optický zoom sú toho jasným príkladom. Širokouhlý objektív Schneider-KREUZNACH začína na 24 mm a končí na 360mm! Pre udržanie ostrého obrazu pri 15-násobnom priblížení pomáha majiteľovi nielen optický, ale aj digitálny stabilizátor obrazu.

 

Oba modely sú takmer na nerozoznanie. Rozdiel je prakticky len v displeji. Ako hľadáčik modelu HZ35W slúži veľký, 3-palcový AMOLED displej, ktorý výraznejšie šetrí batériu ako klasický LCD displej, ktorý výrobca použil v modeli HZ30W. Ďalším rozdielom je, že tento model nemá zabudovaný GPS prímač a teda nepodporuje ani geo-tagging fotografií. Inak obe novinky zvládajú nahrávanie HD videa (720p) pri 30 obrázkoch/s (fps). Novinky sa na náš trh dostanú do leta tohto roka. Cena zatiaľ nie je známa.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.