Reklama

Samsung HW-D7000: Dokonalá video hračka?

Dominik Fúsek

Samsung na CES 2011 popri klasických výrobkoch, ako sú počítačové monitory (Samsung ukázal úžasný 3D HD monitor 9. série), smartfóny (Samsung Infuse 4G: 4,5“ Super AMOLED Plus a Full HD video) či tablety (Samsung Sliding PC 7: Windows 7 tablet s výsuvnou klávesnicou!) ukázal aj niekoľko netradične riešených domácich kín. Jedným z nich je aj model označený HW-D7000, ktorý v sebe spája hneď niekoľko výrobkov – Blu-ray prehrávač, zosilňovač so 7.1 kanálovým zvukom či internetové zariadenie.

Samsung HW-D7000

Popularita Blu-ray prehrávačov a 3D zobrazovania stále stúpa a nároky zákazníkov sa zvyšujú. Samsung je aj v tomto segmente významným hráčom a tak niet divu, že v Las Vegas predstavil nové domáce kiná. Model HW-D7000 je vo svojej podstate AV receiver, podporujúci 7.1 kanálový zvuk. Stačí teda pripojiť ľubovoľné reproduktory a o zábavu máte postarané. O kvalitnú reprodukciu priestorového zvuku sa stará trojica technológií Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio, Dolby Pro Logic IIz a 3D Sound, zážitky z filmov by sa tak mali vyrovnať kinu. S takto kvalitným strojom by bola škoda počúvať ozvučenie z menej kvalitných reproduktorov televízora, preto je jeho HDMI 1.4 port vybavený technológiou ARC (Audio Return Channel), ktorá zvukovú stopu vráti späť do receiveru. Prítomné sú až 4 HDMI porty.

Samsung HW-D7000

Ako už bolo povedané, HW-D7000-ka je aj kvalitným Blu-ray prehrávačom. Ten spolu s kompatibilným televízorom využijete aj na prehrávanie trojrozmerných filmov. Samozrejmosťou je jednotný diaľkový ovládač pre ovládanie funkcií receiveru a prehrávača, ovládať ich môžete aj prostredníctvom dotykového displeja. Do tretice sa pýši 7000-ka aj internetovou konektivitou. Tá je zabezpečená integrovaným Wi-Fi modulom, certifikovaným aj pre DLNA. Nechýba možnosť sledovať prúdové video a hudbu, predovšetkým zo služieb Netflix a Pandora. Cenu a dostupnosť si nateraz necháva výrobca pre seba.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.