Reklama

Samsung HMX-U20 (U15): vydarený upgrade YouTube kamery

Roman Calík

Samsung ukázal nástupcu ultraprenosnej videokamery U10, vďaka ktorej máte možnosť jednoducho nahrať vaše FullHD videá na internet, napríklad na YouTube. Nechýba 3-násobný optický zoom, časozberný záznam a vstavaný USB port na pripojenie k PC.

Samsung HMX-U20

Aktuálny model ultraprenosnej videokamery s FullHD záznamom Samsung HMX-U10 už má svojho nástupcu. Je ním mini videokamera Samsung HMX-U20 (resp. U15), ktorá taktiež ponúkne rýchly upload natočených videí na web, napríklad na YouTube a, samozrejme, ponúkne i množstvo vylepšení. Podobne, ako pri U10-ke, máte možnosť odoslať videá na internet po stlačení len jedného tlačidla. Pochopiteľne, ak je kamera pripojená k počítaču s pripojením na internet a má nainštalovaný softvér Samsung intelli-studio 2.0. Tu pomôže i praktické vysúvateľné USB, ukryté v pravej bočnej hrane, vďaka ktorému odpadá nutnosť nosiť so sebou samostatný USB kábel pre pripojenie kamery k PC. Toto keby ponúkali viaceré kamery…výhodou vstavaného USB-čka je totiž aj možnosť nabíjania batérie, čo určite oceníte v „teréne“, t.j. na miestach bez elektrickej siete. Novinkou je i HDMI konektor, ktorý sa hodí najmä pri prezeraní FullHD videí na HD televízore.

Samsung HMX-U20

U20-ka má aj optický zoom

Tvar kamery i ovládanie zostali zachované. Stredové tlačidlo pod dvojpalcovým LCD displejom však vystriedal praktický posuvník pre zoomovanie. Hardvérové zostalo tlačidlo pre nahrávanie či fotografovanie, pričom tlačidlá pre ovládanie zvyšných funkcií a vstup do menu sú dotykové. Vybavenejší model U20 ponúkne aj 3-násobný optický zoom, avšak fotografie vytvorí max. v rozlíšení 10 Mpx. Naopak U15-ke chýba optický zoom, ale fotografie môžu mať rozlíšenie 14 Mpx. Rozhodne však odporúčame skôr optický zoom, 10 alebo 14 Mpx je v podstate jedno a navyše toto je primárne kamera, nie fotoaparát! Snímač je identický, teda 1/2.3” CMOS, videá sú v 1 920 x 1 080 FullHD kvalite (30p/H.264) a, ako inak, nechýba ani stabilizácia obrazu, ktorú Samsung nazýva neskromne Hyper Digital Image Stabilization. Kamery ponúkajú aj tzv. časozberný záznam, ktorý sme si podrobnejšie popísali v záverečnej časti novinky Panasonic HDC-HS700. Interná pamäť chýba, čo je škoda. Podporované sú však pamäťové karty SD a SDHC. Na trhu by sa kamery mali objaviť na jar 2010.

Samsung HMX-U20 spreduSamsung HMX-U20 zozadu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.