Reklama

Samsung HMX-T10: Full HD kamera s „nahnutým“ objektívom

Drahomír Piok

Kamera s futuristickým dizajnom určená pre bežných užívateľov s inovatívnym  objektívom Slanted Lens so sklonom 20° smerom nahor má pomôcť vychutnať si pri natáčaní a fotení nezabudnuteľné chvíle bez únavy zápästia. Práve to je bežným javom u štandardných videokamier.

 Samsung HMX-T10

Kamera má elegantné prevedenie, tenké telo a jednoduché ovládanie. Výrobca uvádza, že pre spotrebiteľa nikdy nebolo jednoduchšie nahrávať Full HD video. Kamera je vhodná pre cestovanie hlavne kvôli rozmerom a kompaktnosti. Veľkosť tejto inovatívnej novinky je necelých 115 x 56 x 54 mm. HMX-T10 obsahuje 5,1 Mpx BSI CMOS snímač, ktorý má byť 2x citlivejší ako ostatné konvenčné snímače na trhu. Okrem toho má znižovať skreslenie obrazu a poskytovať oveľa lepšiu kvalitu pri zlých svetelných podmienkach. Dotykový displej, otočný o 180°, má užívateľom poskytnúť úpravu videí priamo vo videokamere. Nahrávanie novinka zvláda v 1080/60p a 60i pre HD video ( NTSC, 1080/50i a 1080/50p pre PAL). Vybavená je 10x optickým zoomom samozrejme s optickou stabilizáciou obrazu.

 Samsung HMX-T10

V T10-ke je zahrnutá podpora SD/SDHC pamäťových kariet, rovnako autofókus, manuálne zaostrovanie a detekcia tváre. O kvalitu zvuku sa stará mikrofón, ktorý zachytáva zvuk v stereo a v AAC formáte. HMX-T10 však nepodporuje externé mikrofóny, chýba jej výstup. K pohodliu nahrávania prispieva funkcia Smart Auto, ktorá sa stará o celkové vylepšenie záznamu v akomkoľvek prostredí. Videozáznam alebo fotografie získate pomocou USB, alebo HDMI konektora. Spolu s videokamerou dostanete v balení aj softvér Intel-Studio 2.0 pre správu a editáciu vašich fotografií a videí. Pomer ceny/kvality tejto kamery sa zdá byť vynikajúci. K dispozícií by mala byť v troch farbách a to v čiernej, bielej a červenej. Do predaja by sa mala dostať koncom septembra 2010. Cena je predbežne určená na 300 USD, teda okolo 240 €.

Samsung HMX-T10

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.