Reklama

Samsung Gear 360 (2017) - nová kamerka konečne aj s podporou 4K Ultra HD

Michal Spiegel

Samsung má dnes veľký deň. Nielenže predstavil novú vlajkovú loď Samsung Galaxy S8, ale aj pokračovanie akčnej 360° kamery Samsung Gear 360 (2017), tentokrát s podporou snímania v 4K Ultra HD kvalite.

Kamera disponuje dvomi 8,4 Mpx snímačmi a objektívmi Bright Lens so svetelnosťou F2,2. Pri snímaní fotografií a videí si budete môcť vybrať z rôznych režimov prehliadania a tiež nástrojov na úpravu vrátane efektov a filtrov.

Dátovo náročnejšie 360° si môžete konvertovať do štandardných formátov a následne zdieľať cez sociálne siete ako Facebook, YouTube alebo na rozhranie Samsung VR.

Zdroj | Samsung
Pozrite si

Samsung Gear 360 – 360° kamera len pre vyvolených

Zmenou prešiel aj dizajn kamery, ktorý je o niečo modernejší a krajší. Je však trochu zvláštne, že kamera nedisponuje viditeľnou trojnožkou na vytvorenie statických záberov, ako to mal predchodca.  Čo sa týka ochrany, kamera disponuje štandardnou ochranou proti prachu a vode IP53. Pripájate si ju cez Wi-Fi alebo Bluetooth rozhranie a nabíjate cez USB 2.0.

Najväčšou zmenou je kompatibilita, do ktorej pribudli ďalšie zariadenia. Okrem nového Galaxy S8 a S8+ nechýbajú staršie vlajkové lode Galaxy S7, S7 Edge, Note5, S6 Edge+, S6, S6 Edge, A5, A7. Obzvlášť však poteší kompatibilita s iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus a iPhone SE. Počítače s OS Windows a MacOS sú samozrejme tiež podporované.

Zdroj | Samsung

Výdrž batérie ostáva zatiaľ otázna, no kapacita je 1 160 mAh. Veríme, že tie dve hodiny snímania na jedno nabitie zvládne.

Túto kompaktnú sférickú kameru si môžete zakúpiť od 28. apríla za cenu 259 eur. Ako sa Samsung Gear 360 (2017) páči vám?

Zdroj | Samsung
Pozrite si

Samsung Gear 360, kamera pre virtuálnu realitu

Kameru sme si museli pozrieť aj zblízka a tak vám prinášame exkluzívne fotografie, ako kamerka Samsung Gear 360 (2017) vyzerá pri detailných záberoch a pri porovnaní so staršou verziou kamery.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.