Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy v najvyššej verzii S20 Ultra 5G láka až na 100-násobný zoom!

Samsung Galaxy v najvyššej verzii S20 Ultra 5G láka až na 100-násobný zoom!
Roman Calík
Samsung Galaxy v najvyššej verzii S20 Ultra 5G láka až na 100-násobný zoom!

Samsung dnes v San Franciscu predstavil svoje top novinky pre rok 2020. Mení i označovanie modelov, namiesto S11 prichádza rad S20. Pripravte sa na obrovské displeje, veľké batérie, extrémne fotoaparáty ale aj vysoké ceny, najvybavenejší model stojí až 1 549 eur!

Pozrite si

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G – klinec do rakvy pre digitálny foťák

Samsung práve predstavil novú generáciu modelov svojej najúspešnejšej série Galaxy S. Po rokoch sme sa dočkali aj zmeny čislovania, namiesto 11-ky prichádza 20-ka. Je rok 2020, tak prečo nie. Novinkami sú preto modely Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra, ktorý bude na Slovensku dostupný len v 5G verzii.

Samsung nám ukázal svoje novinky ešte pred oficiálnym prestavením v Mníchove, kde sme sa dozvedeli aj to, že 5G je trend. Zatiaľ čo v roku 2019 sa na trh dostalo len 1% modelov s podporou 5G, nová generácia dátových sietí bude trendom a už v aktuálnom roku sa očakáva, že na trh sa dostane až 18% telefónov s podporou 5G. Na Slovensku síce 5G zatiaľ reálne nevyužijete, no už o pár týždňov môžete vlastniť svoj prvý 5G smartfón pripravený na budúcnosť, totiž najvybavenejšia verzia z predstavených noviniek Samsung Galaxy S20 Ultra bude k dispozícii iba v 5G verzii.

Pozrite si

V Európe máme prvé celoštátne pokrytie 5G! Víťazom je Monako

Výrobca sa zamyslel aj nad tým, čo je pre ľudí najdôležitejším faktorom pre upgrade svojho smartfónu. Jednoznačne je to fotoaparát, a tak takmer všetko vsadil Samsung práve na vylepšenie fotoaparátov naprieč celou sériou Samsung Galaxy S20. Môže sa tak tešiť na extrémne parametre, minimálne medzi smartfónmi.

Pozrite si

Samsung Galaxy S10 – na toto trio sme čakali 10 rokov?

Aká je teda nová séria Samsung Galaxy S20? Po novom budete mať na výber až z trojice modelov, Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G. V 5G verzii môžu byť aj nižšie modely, avšak na Slovensku ich 5G verzie nebudú dostupné. Prvým viditeľným rozdielom je displej. Najmenší model má 6,2 palcový displej s Quad HD+ (3200×1440) rozlíšením a označením Infinity-O. Ide samozrejme o Amoled displej, pričom všetky modely ponúknu certifikáciu HDR10+ a podporu 120 Hz v špeciálnom režime (základná obnovovacia frekvencia je pritom 60 Hz)!

Parametrovo sú pritom všetky displeje noviniek identické, avšak S20+ má väčší 6,7 palcový displej a model S20 Ultra 5G až 6,9 palcový displej. To už je poriadny „macek“, čo sme v rukách aj cítili. Vidieť to aj na hmotnosti, model S20 Ultra 5G váži až 222 gramov. Len pre porovnanie, najmenší Galaxy S20 má hmotnosť 163 gramov.

Zaujímavé sú aj použité batérie. Model S20 začína na 4 000 mAh, model S20+ má 4 500 mAh batériu a najväčší S20 Ultra 5G ukrýva až 5 000 mAh batériu, ktorá by mala zabezpečiť rozhodne minimálne celý deň aj pri náročnejšom používaní. Samozrejmosťou všetkých modelov je bezdrôtové rýchle nabíjanie 2.0 či rýchle nabíjanie s výkonom 25 W prípadne, ak si prikúpite 45W nabíjačku, dokážete naplno využiť aj tú.

Samozrejmosťou je operačný systém Android 10 a tešiť sa môžete na výkonný procesor Exynos 990. Zaujímavé sú aj parametre RAM či internej pamäte, začínate na 8 GB RAM a 128 GB internej pamäti pri S20 a končíte až pri 16 GB RAM a 512 GB internej pamäti pri S20 Ultra 5G, ktorú môžete rozšíriť aj pamäťovými kartami. Nezabudlo sa a ni na certifkáciu IP68, takže ani novinky sa neboja dažďa, prachu či ponorenia vo vode.

Dizaj noviniek vychádza z modelov Galaxy Note, v prednej časti sa tak displej tiahne takmer cez celú prednú plochu s výnimkou malého výrezu na prednú kameru, ktorá je narozdiel od predchádzajúcej generácie S10 umiestnená v hornej časti displeja vstrede. Mimochodom pri S20 Ultra 5G má predná kamera rozlíšenie až 40 Mpx. Pri S20 a S20+ ide o 10 Mpx snímač s f/2,2.

Displej sa nám javil menej zakrivený ako pri predchádzajúcej generácii, čo v praxi mnohí ocenia. Lepšie sa ovládajú práve prvky displeja v bočných hranách. Nechýba čítačka odtlačkov prstov v displeji, no po vzore Note10 novinky prišli o 3,5 mm audio konektor. V balení redukciu nenájdete, no stále zostávajú pribalené AKG slúchadlá, tentokrát s USB-C konektorom. Podľa nás už dávno prišla doba, aby ste k novinkám dostali skôr Bluetooth slúchadlá, najmä ak výrobca odstráni audio konektor. Tie žiaľ získate len v predobjednávke, ale o tom neskôr.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note10+ opäť na vrchole

To, čo je najväčším lákadlom noviniek sú spomínané fotoaparáty. Ešte stále vás necháme v napätí a najskôr vám predstavíme modely S20 a S20+. Tu ide takmer o identickú kombináciu fotoaparátov až na DepthVision kameru, ktorú ponúkne len model S20+. Čo zamrzí je umiestnenie fotoaparátov nápadne pripomínajúce vlajkové lode Apple. Myslíme si, že Samsung má na to ísť vlastnou cestou, tak ako doteraz. Škoda.

Hlavný fotoaparát, teleobjektív modelov má rozlíšenie 64 Mpx. Sekunduje mu dvojica 12 Mpx snímačov širokouhlého a ultra širokouhlého fotoaparátu. Celkovo by ste s novikami mali zachytiť 3x viac detailov ako pri generácii S10. To čo vás bude lákať bude rozhodne kombinácie optického a digitálneho zoomu. Pri S20 a S20+ môžete objekty priblížiť 30-násobne. Pri snímaní sa pritom využíva umelá inteligencia, a tak by snímky mali byť dostatočne kvalitné aj pri takomto priblížení.

Novinkou je aj tzv. režim Single Take, kde stačí raz stlačiť spúšť fotoaparátu a vytvoríte celú sériu fotografií a videí s rôznymi parametrami. Vy si potom vyberiete, čo sa vám najviac páči. Jednoducho fotoaparát využije všetky možnosti objektívov, umelej inteligencie a dá vám na výber tie najlepšie zábery. Nechýba možnosť nahrávať 8K videá, pričom z každého si viete vytvoriť aj fotogtafie s 33 Mpx rozlíšením. Kedykoľvek už z existujúceho videa.

Ak vás už teraz S20-ky zaujali, tak pozor na S20 Ultra 5G! Tu máte k dispozícii až 4 fotoaparáty, pričom hlavný má až 108 Mpx rozlíšenie a f/1,8. Vy si dokonca viete prepínať medzi 108 a 12 Mpx rozlíšením, pričom vtedy fotografia vznikne spojením 9-tich pixelov do jedného už na úrovni senzora. Samozrejmosťou je optická stabilizácia, rovnako ako pri teleobjektíve s rozlíšením 48 Mpx. Ultra širokouhlý fotoaparát má po zvore dostupnejších S20 modelov 12 Mpx rozlíšenie.

Pozrite si

Fotí lepšie Huawei P30 Pro, alebo Samsung Galaxy S10+?

Na čo je to všetko dobré? Na kvalitné, detailné fotografie a až 100-násobný zoom. Reálne je tak k dispozícii 10-násobný optický zoom a následne viete objekty priblížiť až 100-násobne. Veža vzdialená od vás 1,5 km tak môže byť na vašej fotografii v detaile, aj keď treba uznať, že ostrosť v tomto prípade už nie je vysoká. Viete však na obrovskú vzdialenosť prečítať nápisy. Nechceme vidieť, čo s takýmto fotoaparátom viete robiť pri snímaní susediaceho výškového paneláku.

A koľko stoja nové tech hračky? Od 13. marca 2020 bude Samsung Galaxy S20 vo verzii 8 GB / 128 GB bude u nás dostupný v šedej, modrej a ružovej farbe za 899 €. Model Samsung Galaxy S20+ si kúpite vo verzii 8 GB / 128 GB v čiernej, šedej a modrej farbe za 999 €.

Pozrite si

Mali sme v rukách celú rodinu Samsung Galaxy S20. Aké sú?

Najvybavenejší model Samsung Galaxy S20 Ultra 5G si kúpite vo verzii 12 GB / 128 GB v čiernej a šedej farbe za 1 349 € a vo verzii 16 GB / 512 GB v šedej farbe až za 1 549 € (len na samsung.sk a v značkových predajniach Samsung).

Dobrá správa je, že novinky si môžete objednávať už teraz do 8.3.2020, pričom k Samsung Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra 5G získate aj nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+. O ich zvuk sa postarala spoločnosť AKG a ukrývajú v sebe aj trojicu mikfrofónov pre lepšie telefonovanie. Výdrž by mala byť 11 hodín, pričom z puzdra ich nabijete na ďalších 11 hodín. Cena slúchadiel v bežnom predaji je stanovená na 169 €.

Pre získanie bonusu – slúchadiel Samsung Galaxy Buds+ sa však musíte zaregistrovať do 8. 3. na stránke www.samsung-bonus.eu, vyplniť svoje osobné údaje, model smartfónu a informácie o predajcovi, u ktorého ste si ho predobjednali. Po tomto dátume už registrácia nie je možná a zaniká nárok na bonus. Po obdržaní smartfónu navyše musíte dokončiť najneskôr do 8. 4. 2020 registráciu na stránke www.samsung-bonus.eu.

Zdroj | Samsung

Pozrite si aj zaujímavé infografiky k novinkám Samsung Galaxy S20.