Reklama

Samsung Galaxy Tab: veľký brat S-ka

Roman Calík

Zamilovali ste sa do nového smartfónu Samsung Galaxy S? A čo tak ešte väčšia love story? Samsung totiž chystá Android tablet!

V Samsungu niekto dostal šialený nápad. Keď Apple dokáže vyrobiť veľký iPhone, prečo by to nedokázali aj v Kórei? A tak sa na trhu čoskoro objaví „zväčšený“ Android smartfón Samsung Galaxy S, ktorý dostane označenie Samsung Galaxy Tab. A aký bude? Jednoducho si predstavte tehličku o veľkosti viac ako dvoch telefónov Galaxy S, kde namiesto 4-palcového displeja bude celých 7-palcov. Navyše dizajn so strieborným olemovaním a zadnou časťou pripomenie najznámejší tablet Apple iPad. Narozdiel od neho však neponúkne pod displejom len jedno tlačidlo, ale hneď viac dotykových tlačidiel.

Vreckový tablet

Keďže pôjde o zväčšený Galaxy S je už jasné, že operačný systém Android (tentokrát určite v najnovšej verzii 2.2) bude doplnený aj o užívateľské rozhranie Samsungu TouchWiz. Na hlavnú plochu si tak budete môcť voliť z viacerých widgetov a samozrejme nebude chýbať ani obchod s aplikáciami. Okrem Goggle Android Marketu bude k dispozícii aj Samsung Apps obchod, do ktorého v poslednom období Samsung výrazne investuje. Informácie síce nie sú potvrdené, ale rozlíšenie displeja by malo byť na tak malý displej vynikajúce, pravdepodobne 1024 x 600 a nebudeme možno ďaleko od pravdy, ak Samsung použije aj špičkový Super AMOLED dotykový displej.

Samsung Galaxy Tab

Namiesto 1 GHz (Samsung Galaxy S) by navyše mala budúca novinka zaujať výkonnejším 1,2 GHz procesorom. Integrovaný fotoaparát by mal byť nielen na prednej strane, ale aj na zadnej, aj keď počet Mpx nie je známy. V tomto iPad zaostáva, fotoaparát mu totiž chýba. Taktiež poteší podpora Bluetooth, microSDHC kariet či 3,5 mm konektora. Batéria v Galaxy Tab bude podobne ako pri iPade zabudovaná. Okrem dátových funkcií (HSPA, Wi-Fi) by mali byť dostupné aj GSM funkcie, to znamená, že si z tejto nadupanej tehličky aj zavoláte. Aké jednoduché, priložíte Galaxy Tab k uchu a telefonujete… a okolie, to si vás zaručene všimne 🙂

Apple iPad bude mať silného konkurenta. Samsung Galaxy Tab je navyše menší a niektorí užívatelia možno viac ocenia jeho prenositeľnosť ako i väčšiu hardvérovú výbavu. Cena a uvedenie na trh však zatiaľ nie sú známe.

Foto: SamsungHub

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.