Samsung Galaxy Tab S6 – duálny foťák a stylus z Note

ZDROJ | Samsung

Samsung dnes predstavil nový tablet z rodiny Galaxy Tab. Šiesta generácia nie úplne pracovného tabletu však dostáva práve pracovné prvky. Napríklad aj taký stylus s Bluetooth, ktorý poznáme z phabletov Galaxy Note.

Pozrite siBude Samsung Galaxy Tab S5e konkurentom nového Apple iPad?

ZDROJ | Samsung

Aj novinka má po vzore predchodcov 10,5″ displej. Je typu Super AMOLED a ponúka rozlíšenie 2 560 x 1 600 px. V rohoch okolo neho sú 4 AKG reproduktory s podporou Dolby Atmos.

ZDROJ | Samsung

Veľkou novinkou nielen v Samsung tabletoch je duálny fotoaparát na zadnej strane. Akoby používatelia potrebovali s týmto obrom aj niečo reálne fotiť. Duálny fotoaparát s umelou inteligenciou má 13 a 5 Mpx snímače. Nahrávanie videa je v maximálne 4K Ultra HD rozlíšení pri 30 fps. Nad displejom je 8 Mpx webkamera s Full HD videom.

ZDROJ | Samsung

O chod sa stará 8-jadrový 7nm procesor, 6 GB RAM a do 128 GB interná pamäť, ktorú je možné rozšíriť microSDXC kartou do 1 TB. Samozrejmosťou je Wi-Fi 5, Bluetooh 5, GPS s GLONASS, Beidou a Galileom. Za príplatok bude mať v sebe aj LTE modem. Chýbať nesmie ani snímač odtlačku prstov, ten je v displeji.

ZDROJ | Samsung

Súčasťou balenia je stylus S Pen, ktorý majitelia Galaxy Note 9 veľmi dobre poznajú. Pripája sa cez Bluetooth LE, obsahuje tlačidlo na ovládanie a 0,35 mAh batériu s bezdrôtovým nabíjaním – za 10 minút nabíjania vydrží 10 hodín prevádzky. Samozrejmosťou je podpora gest S Pen Air.

recenziaSamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

ZDROJ | Samsung

Galaxy Tab S6 má mať aj vylepšenú verziu rozhrania Samsung DeX, ktoré umožňuje pripojenie externého monitora. Vďaka pridaniu funkčnej klávesy DeX do novej samostatnej klávesnice v ochrannom kryte tabletu Galaxy Tab S6 môžete DeX klepnutím na túto klávesu spustiť a zavrieť.

Toto všetko je zabalené v tele s rozmermi 244,5 x 159,5 x 5,7 mm a s hmotnosťou 420 gramov. Oproti modelu Tab S5e teda novinka pribrala. Batéria má kapacitu 7 040 mAh.

Operačným systémom je Android 9. Tomu nechýba ani platforma Knox či hlasová asistentka Bixby. Tá využíva dva zabudované mikrofóny.

ZDROJ | Samsung

Základná verzia s Wi-Fi bude stáť 699 €, verzia s Wi-Fi a LTE vyjde na 779 €. Predávať sa bude od 23. augusta. K tabletu bude Samsung dávať ako bonus na 4 mesiace YouTube Premium (pre krajiny, kde je dostupný).

ZDROJ | Samsung

K tabletu bude možné kúpiť aj ohranné puzdro v šedej, modrej a hnedej za 69,90 €. Klávesnica v kryte vás vyjde na 179,90 €.

ZDROJ | Samsung
ZDROJ | Samsung

Komentáre k článku