Reklama

Samsung GALAXY Tab S – vlajkové lode medzi tabletmi prídu aj k nám

Marek Šimunek

Trieda tabletov Samsung GALAXY Tab S by mala predstavovať vrchol toho, čo výrobca ponúka na poli medzi Android tabletmi. Čo však tieto na prvý pohľad zväčšené „es-päťky“ prinesú okrem zmeneného dizajnu, ktorý Samsungu hojne používa na množstve svojich zariadení.

Samsung GALAXY Tab S 10.5

Samsung GALAXY Tab S 10.5

Podľa Samsungu by sa malo jednať o to najlepšie, čo zatiaľ medzi tabletmi ponúkol. Na trh prídu rovno dva modely, ktoré budú mať odlišnú uhlopriečku displeja. Okrem veľkého Tab S s 10,5“ displejom bude k dispozícii aj model s 8.4“ displejom. Práve displeju sa okrem dizajnu Samsung v nových modeloch Tab S venoval. Ten ponúkne v oboch prípadoch vysoké rozlíšenie WQXGA (2 560 x 1 600 pixlov) a pomer strán 16:10.

Samsung GALAXY Tab S 8.4

Samsung GALAXY Tab S 8.4

Samozrejme je vytvorený technológiou Super AMOLED a prinesie viac ako 90% pokrytie farebného spektra Adobe RGB. Pribudla aj funkcia Adaptive Display, ktorá sa stará o inteligentné nastavenie saturácie, gamy, ostrosti a farebnej teploty na základe práve sledovaného obsahu. Nechýbajú prednastavené profesionálne módy AMOLED Kino a AMOLED Fotka, ale používateľ si dané hodnoty môže nastaviť podľa potreby aj sám. Nové GALAXY Tab S sa vraj budú môcť pochváliť aj veľmi dobrou čitateľnosťou na priamom slnku.

Obe novinky navyše prinesú aj veľmi tenké telá s hrúbkou len 6,6 milimetra. Hmotnosť 10,5“ Tab S bude 465 gramov a jeho menší súrodenec ponúkne príjemných 294 gramov. Podľa trhu, na ktorom sa bude konkrétny model predávať budú nové modely tabletov vybavené buď osemjadrovým procesorom Exynos 5 Octa, alebo štvorjadrovým procesorom Snapdragon 800. Potešením je až 3 GB operačnej pamäte v oboch prípadoch a možnosť rozšíriť úložný priestor s kapacitou 16/32 GB o 128 GB pomocou microSD karty. Na našom trhu sa však oficiálne bude predávať len 16 GB verzia. Samozrejme pobežia obe novinky na najnovšom operačnom systéme Android KitKat s grafickým prostredím TouchWIz.

Samsung GALAXY Tab S 10.5

Bohaté sú aj možnosti pripojenia a okrem Wi-Fi (802.11ac) modelov budú k dispozícii aj verzie s podporou LTE. Rozdielom okrem veľkosti je aj kapacita integrovanej batérie. Kým 10,5“ Tab S ponúkne batériu s kapacitou 7 900 mAh jeho menší brat dostal do vienka len 4 900 mAh. Samsung navyše nové Tab S vybavil aj snímačom odtlačkov prstov po vzore Samsungu GALAXY S5. Ten je schopný uložiť až deväť odtlačkov a tie sú prepojené s profilom používateľa, takže vždy keď Tab S odomkne iný používateľ nastaví sa mu jeho vlastný profil. Navyše je táto funkcia prepojená aj s režimom Kids, ktorý je určený pre deti.

Samsung GALAXY Tab S 8.4

Samsung však svoje dve novinky poriadne vybavil aj po stránke doplnkov. Patrí sem aj služba GALAXY Gifts. Samsung sa totiž spojil s viac ako 30-timi svetovými poskytovateľmi mobilného obsahu. Majitelia GALAXY Tab S zariadení si tak budú môcť užívať prémiový obsah, ku ktorému môžu pristupovať pomocou samostatného widgetu. Získajú napríklad polročné predplatné elektronickej verzie EMMA v čítačke Wooky, trojmesačný prémiový účet vo videopožičovni Ivio, alebo prístup ku komiksom Marvel po dobu troch mesiacov. GALAXY Tab S však prinesie aj novú futbalovú aplikáciu Kick, ktorá poskytne športové informácie v reálnom čase a vo vizuálne atraktívnom balíku. K novinkám Samsung predstavil aj nové príslušenstvo, ako napríklad polohovacie púzdro Book Cover, jeho štíhlejšiu verziu s označením Simple, alebo púzdro s ultratenkou Bluetooth klávesnicou.

Nové Samsungy GALAXY Tab S budú na slovenskom trhu dostupné v júli pričom ceny za jednotlivé modely sú nasledovné:

Samsung GALAXY Tab S 8.4 WiFi – 429 € s DPH

Samsung GALAXY Tab S 8.4 WiFi/LTE – 529 € s DPH

Samsung GALAXY Tab S 10.5 WiFi – 529 € s DPH

Samsung GALAXY Tab S 10.5 WiFi/LTE – 629 € s DPH

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.