Reklama

Samsung Galaxy Tab a príbeh jeho displeja

Erik Birčák

Samsung Galaxy Tab je jeden z nádejnejších tabletov a tak sa mu venuje zvýšená pozornosť. Jedným z jeho najväčších lákadiel v rannom štádiu vývoja bol 7“ AMOLED displej. Prečo ho však vo finálnej verzii neuvidíme?

Samsung Galaxy Tab. Je STFT displej skutočne krok správnym smerom?

V nedávnej novinke (Samsung GALAXY Tab: 7-palcový iPad killer) ste sa mohli dočítať množstvo zaujímavých informácií o tomto nádejnom konkurentovi modelu od spoločnosti Apple. Pokiaľ ste však jeho vývoj sledovali aj dávnejšie, určite vám neunikli rôzne fotografie a videá predprodukčných modelov so 7“ AMOLED displejom. Ten mal byť jedným z hlavných lákadiel vďaka svojim živým a kontrastným farbám, ktoré doslova „vyskakovali z obrazovky“. Nuž, nie každé naše prianie sa aj vyplní.

Super TFT displej

Realita je úplne iná a Samsung Galaxy Tab bude osadený TFT displejom. To však nemusí znamenať úplnú katastrofu, pretože Samsung nastupuje do boja so Super TFT panelom, ktorý je akousi odpoveďou na Super LCD od Sony, ktoré je možné vidieť napríklad v novej revízii HTC Desire. Samsung Galaxy Tab by mal mať vďaka Super TFT displeju dlhšiu výdrž na batériu a lepšiu čitateľnosť na slnku v porovnaní s pôvodnou AMOLED verziou, pričom kvalita obrazu by mala zostať zachovaná. To nemusí byť úplná pravda, keďže AMOLED a TFT displeje majú predsa len iné farby i kontrasty.

Samsung Galaxy S - IFA 2010

Je to skutočne krok správnym smerom, alebo sa jedná iba o marketingový ťah? Na jednej strane nevyzerá Super TFT displej zle a je určite lepší ako klasické TFT-čka, ktoré máme možnosť vidieť v drvivej väčšine prístrojov. Samsung takisto tvrdí, že Super TFT vyvíjal spoločne so svojím Super AMOLED displejom (ktorý môžeme vidieť napríklad v Samsung Galaxy S). Na druhej strane tu máme krutú realitu, ktorou je fakt, že AMOLED displeje jednoducho nie sú k zohnaniu, načo už doplatilo napríklad HTC (a všetci zákazníci čakajúci na HTC Desire a Legend, ktoré jednoducho v Európe takmer nezoženiete). Je preto reálne, že Samsung nechce spôsobiť podobné fiasko a radšej staví na lacnejší a dostupnejší Super TFT displej, ako by sa mal hnať do masovej výroby 7“ Super AMOLED-ov.

Zdroj: Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.