Reklama

Samsung GALAXY Tab: 7-palcový iPad killer

Marek Šimunek

To, že spoločnosť Samsung chystá konkurenta pre Apple iPad sa vďaka internetu stalo už dávnejšie verejným tajomstvom. Na včerajšej tlačovej konferencii Samsung oficiálne uviedol svoj Android tablet Samsung GALAXY Tab, na ktorý veľa užívateľov už netrpezlivo čakalo. Poďme sa mu teda spoločne pozrieť na zúbok, veď sme boli pri tom!

Samsung GALAXY Tab

Samsung GALAXY Tab je elegantný tablet, ktorého dizajn vychádza z vlajkovej lode spoločnosti medzi Android smartfónmi Samsungu GALAXY S. Aj napriek uniknutým informáciám o tomto tablete jeho oficiálne uvedenie nielenže naplnilo očakávania, ale v niektorých parametroch ich aj predčilo. Samsung GALAXY Tab, ktorý používa aj označenie GT-P1000 disponuje 7″ dotykovou TFT-LCD obrazovkou s rozlíšením až 1 024 x 600 bodov a jeho váha dosahuje 380 g. O dostatok výkonu sa postará 1 GHz procesor Cortex A8 a grafický čip PowerVR SGX540. Množstvo priestoru pre aplikácie a multimediálne súbory zabezpečí 16 GB alebo 32 GB integrovanej pamäte, ktorú je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do kapacity 32 GB. Vo vyššej verzii tak môžete dosiahnuť až 64 GB pamäte. O dostatok pamäte pre beh rôznych aplikácií sa postará pamäť RAM, ktorá má hodnotu úctyhodných 512 MB.

Samsung GALAXY Tab

GALAXY Tab nesklame ani v oblasti konektivity vďaka integrácii Wi-Fi b/g/n modulu, Bluetooth 3.0 a dokonca podpory 3G/HSPA sietí v závislosti od operátora. GALAXY Tab je vybavený dvojicou fotoaparátov. Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát s maximálnym rozlíšením 3 MPx, automatickým zaostrovaním a LED bleskom a na prednej strane je pre videohovory fotoaparát s rozlíšením 1,3 MPx. Zadná kamera je pritom využívaná pre aplikácie podporujúce Augmented Reality ako napríklad Layar. Vďaka vynikajúcej hardvérovej výbave umožňuje GALAXY Tab prehrávanie HD videa vo formátoch DivX, XviD, MPEG4, H.263, H.264 a iných. Operačným systémom tohto krásavca je najnovšia verzia Google Android 2.2, v ktorej samozrejme nájdeme podporu Adobe Flash 10.1. Samsung však dovybavil OS o svoje dotykové rozhranie TouchWiz UI a doplnil niekoľko aplikácií ako napríklad Readers Hub, Media Hub, Music Hub a Social Hub. Okrem prístupu k štandardnému Android marketu bude mať GALAXY Tab prístup aj ku knižnici Samsung aplikácií určených priamo pre tablety. Samsung myslel v prípade GALAXY Tab aj na dostatok energie a tú zabezpečí integrovaná batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá umožní 7 hodín prehrávania videa. Pre Európu by mal byť Samsung GALAXY Tab dostupný v priebehu mesiaca september za zatiaľ nestanovenú cenu.

Samsung Galaxy Tab

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.