Reklama

Samsung Galaxy Tab 7.7 prináša SAMOLED+ displej do tabletov

Dominik Fúsek

Samsung to na IFA 2011 odpálil vo veľkom štýle a okrem niekoľkých smartfónov s OS Bada a vylepšeného bestselleru Galaxy S II sme sa dočkali aj dvoch nových tabletov. Prvým z nich je takpovediac neskorý nástupca pôvodného Galaxy Tab-u P1010, 7,7-palcová novinka s AMOLED displejom.

Samsung Galaxy Tab 7.7

Portfólio Honeycomb tabletov Samsungu už je skompletizované vďaka novinke s menom Galaxy Tab 7.7. V súlade s aktuálnym trendom je nový Tab veľmi tenký (8 mm) a ľahký (335 g). Uhlopriečka oproti prvému tabletu z dielne Samsungu mierne narástla a zastavila sa na hodnote 7,7“. Prekvapujúce nie je ani tak jemné HD rozlíšenie 1 280 x 800 bodov, ako technológia, ktorú novinka používa. Super AMOLED Plus panely sme zatiaľ videli iba v smartfónoch, aj to kvôli nedostatkovej výrobe len vo vybraných. Ťažko povedať, či výrobca nebude musieť po čase kvôli nedostatku materiálu pripraviť upravený model, ako sa stalo už veľakrát. V každom prípade, kvalitné AMOLED zobrazovače konečne dorazili už aj do tabletov. Jeho výhody bude využívať operačný systém Android v najnovšej tabletovej verzii 3.2, obohatenej o prostredie TouchWiz UX.

Samsung Galaxy Tab 7.7

Perfektne je na tom aj hardvérová výbava. Dvojjadrový procesor s vysokým taktom 1,4 GHz pochádza priamo z dielne Samsungu a môžeme teda očakávať výkonnejšie grafické jadro. Operačná pamäť má solídny gigabajt, úložisko 16 až 64 GB, v prípade nedostatku rád poslúži microSDHC slot. Nie je síce jasné, či bude z tabletu možné telefonovať, prítomnosť slotu na SIM kartu a HSPA+ (do 21 Mbps) modulu sú ale potvrdené. Ďalšia výbava zahŕňa 2 fotoaparáty (3 Mpx vzadu a 2 Mpx vpredu), Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a veľkú 5 100 mAh batériu, sľubujúcu 10 hodín výdrže. Dostupnosť a cena sú zatiaľ neznámou, výkonnejší procesor a SAMOLED+ panel hovoria v neprospech priaznivého výsledku.

Samsung Galaxy Tab 7.7

Foto: engadget.com, Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.