Reklama

Samsung Galaxy Tab 10.1: Neohrozený vládca tabletov?

Dominik Fúsek

Ešte pred oficiálnym začatím výstavy MWC 2011 sa kórejský výrobca pochválil s dvojicou špičkových produktov. O nástupcovi smartfónu Galaxy S už viete (Samsung Galaxy S II: Zatiaľ najvybavenejší smartfón súčasnosti!), zaujímavého prírastu sa dočkal aj segment tabletov. Galaxy Tab 10.1 je väčší a vybavenejší ako predchodca, na druhej strane nie je až taký revolučný, keďže konkurencia veľa z jeho výbavy už nejaký čas ponúka.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Už názov novinky vypovedá o veľkosti jeho uhlopriečky displeja, ktorá zo 7 palcov predchodcu narástla až na netbookovských 10,1“. Logicky sa zväčšili aj fyzické rozmery (246 x 170 x 11 mm), hmotnosť stúpla takmer na dvojnásobok (600 g). Hoci sa na dizajnovo pomerne nudnom zariadení, ako sú tablety, nedá veľmi experimentovať, Samsung dobre zvládol najmä zadnú stenu. Užší však mohol byť rámček okolo displeja.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Teraz už k vytúženým špecifikáciám. Veľký displej dostal rozlíšenie až 1 280 x 800 bodov, čo je na Androide 3.0 štandardom. Práve prítomnosť „medového“ operačného systému bude veľkým lákadlom. O jeho hladký chod sa stará dvojjadrová NVIDIA Tegra 2, taktovaná na 1 GHz. Tá samozrejme zabezpečí bleskový chod za každých okolností, v spolupráci s integrovaným 8 Mpx fotoaparátom dokáže zhotoviť aj Full HD video.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Tieto benefity však už dávnejšie ponúka konkurencia, hoci takéto zariadenia na našom trhu ešte nemáme. Medzi zaujímavé vlastnosti nového Galaxy Tab-u patrí aj silná 6 860 mAh batéria a prítomnosť HSPA+ sietí, ktoré ale u nás nevyužijete. V USA predaj štartuje ešte tento štvrťrok za neznámu cenu, dostupnosť v Európe zatiaľ nie je známa.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Náklady na cestu a pobyt redaktora na výstave MWC 2011 v Barcelone hradí Slovak Telekom. Ďakujeme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.