Reklama

Samsung Galaxy Tab 10.1 máme už v rukách, môžete ho mať aj vy!

Števo Porubský

V poslednom období sa o tomto tablete od Samsungu popísalo mnoho. Dôvod bol jednoduchý. Apple si jednoducho patentoval tvar obdĺžnika so zaoblenými rohmi a veľkým displejom a problém bol na svete. Nemecký súd uznal patentové právo Apple a predaj Samsungu Galaxy Tab 10.1 sa v EÚ zastavil. Nakoniec sa to však zmenilo a Tab 10.1 je zakázaný len na nemeckom trhu. Mať ho v rukách môžete teda i vy!

 Samsung Galaxy Tab 10.1

Prečítajte si súhrn „problému“:

Ťažké časy pre Samsung: predaj tabletov v EÚ zakázaný! (11.8.)

Samsung sa len tak nedá (15.8.)

Apple v žalobe Samsungu zavádza, „vylepšil“ obrázky (16.8.)

Súd rozhodol, Samsung môže predávať Galaxy Tab! (18.8.)

 Samsung Galaxy Tab 10.1

Nakoniec teda skoro všetko dobre dopadlo a Samsung Galaxy Tab 10.1 dorazil živý a zdravý do redakcie. V galérii pod článkom si môžete pozrieť prvé živé fotografie a niekoľko screenshotov (viac pribudne neskôr počas testovania). A prvé dojmy? Hoci sa dizajn novinky oproti prvým fotografiám výrobcu zmenil (Samsung Galaxy Tab 10.1: Neohrozený vládca tabletov?), nič mu neubral na príťažlivosti. Zmenou pôvodného dizajnu je Tab 10.1 subjektívne naozaj veľmi podobný tabletu od Apple. No nielen dizajnom, ale i spracovaním. Keď novinku chytíte do rúk, pochopíte, čo znamená tenké telo… Krycie sklo je samozrejme tvrdené a odolné voči poškriabaniu, škoda len jeho extrémneho lesku. Ale to má azda každý tablet. Zadná lesklá časť je biela, takže na nej odtlačky až tak nevidieť.

 Samsung Galaxy Tab 10.1

A vnútornosti? Výborné, rýchle, pohotové… hoci muchy sa už našli. Ak sa objavia opäť, budeme vás o nich určite informovať. Zatiaľ ich berieme ako zahrievanie a zoznamovanie sa s novým prostredím redakcie. U nás teda novučičký Tab 10.1 ešte chvíľu zotrvá a ak máte nejaké špecifické otázky, pýtajte sa. Odpovieme a pokúsime sa ich zahrnúť aj pre ostatných čitateľov v podrobnej recenzie v najnovšom čísle (už) časopisu TECHBOX! My sa ideme zatiaľ „hrať“ a skúšať čo sa dá. Mimochodom, uverili by ste, že kolega dokázal nájsť na letných nohaviciach aj vrecko dostatočne veľké pre 10-palcový Tab? Ak by ste také hľadali, napíšte mu.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Samsung Galaxy Tab 10.1

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.