Reklama

Samsung Galaxy SL: posledný dvojník Galaxy S

Dominik Fúsek

Tesne pred výstavou MWC 2011 Samsung predstavil ďalší smartfón. Po orezanej verzii vlajkovej lode (Samsung Galaxy Ace: Galaxy S pre všetkých!) a trojici lacných mid-endov (Samsung Galaxy mini, Gio a Fit: rodina Galaxy sa znovu rozrástla) sme sa dočkali ďalšieho modelu. Stále to nie je očakávaný Galaxy S2, Galaxy SL je len mierne upravenou verziou súčasného Galaxy S. Dôvod jeho predstavenia je jasný – výrobné kapacity AMOLED displejov sú stále zúfalo nedostačujúce a výrobca si ich zrejme chce šetriť pre budúcu vlajkovú loď.

Samsung Galaxy SL

Vlajková loď kórejského výrobcu, smartfón Galaxy S, je známa aj existenciou množstva mierne upravených variantov, väčšina pre operátorov USA. Model Galaxy SL sa na svoj vzor ponáša nielen vzhľadom, ale aj výbavou. Asi najväčším rozdielom je použitie Super Clear LCD panela namiesto populárneho Super AMOLED. Tento zdanlivo nepochopiteľný krok má svoj dobrý dôvod – výrobné kapacity AMOLED zobrazovačov nepostačujú obrovskému dopytu. Podobný krok už dávnejšie výrobca urobil pri modeli Wave (Samsung Wave II: konečne skutočný nástupca?), rovnakú cestu bolo nútené zvoliť aj HTC (HTC dá do modelu Desire nový Super LCD displej!). Galaxy SL si zachoval štvorpalcovú uhlopriečku i WVGA rozlíšenie, navyše disponuje odolným sklom Gorilla Glass.

Samsung Galaxy SL

Ostatné zmeny sú len kozmetické. Hmotnosť stúpla o 12 gramov, predovšetkým kvôli silnejšej 1 650 mAh batérii. Namiesto Hummingbird-u z vlastnej dielne použil Samsung procesor OMAP 3630 od Texas Instruments, ktorý je síce taktovaný na rovnakú frekvenciu (1 GHz), ale obsahuje menej výkonnú grafiku PowerVR SGX530. Používateľom bude k dispozícii o 138 MB viac voľnej operačnej pamäte, na ukladanie dát poslúži 16 GB Flash pamäť. Už od kúpy bude v Galaxy SL predinštalovaný Android 2.2 Froyo. Zatiaľ nie je známe, na ktorých trhoch má Galaxy SL nahradiť súčasný model Galaxy S, rovnako ani cenu novinky nepoznáme.

Samsung Galaxy SL

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.