Reklama

Samsung GALAXY S5 sa začal predávať aj na Slovensku, boli sme pri tom!

Števo Porubský

Práve dnes sa začal v Bratislave a Košiciach predávať očakávaný top-end model juhokórejského Samsungu, model GALAXY S5. Spustenie predaja so sebou prinieslo viacero vymožeností, napríklad aj možnosť získať hodinky Gear Fit k novej vlajkovej lodi zadarmo!

POZRITE SI: RECENZIA Samsung GALAXY S5 + Gear Fit

Samsung GALAXY S5

Samsung GALAXY S5 je na slovenskom trhu dostupný od dnes (11. apríla 2014) zatiaľ len v čiernej a bielej farbe za oficiálnu odporúčanú cenu 679 €. V dvoch vybraných značkových predajniach Samsung (v Bratislave a Košiciach) bol predaj spustený presne o 11:11 hod. Prvých 60 záujemcov, ktorí si kúpia GALAXY S5 v niektorom z týchto dvoch obchodov (30 + 30), dostane ako darček inteligentné hodinky Gear Fit v hodnote 189 €. V predajni v Bratislave však bolo prvých záujemcov viac, takže hodinky Gear Fit sa neušli každému.

Samsung GALAXY S5
Roman z Bratislavy, jeden z prvých majiteľov Samsungu GALAXY S5 s hodinkami Gear Fit | fotené Samsugnom GALAXY S5 so zapnutou funkciou Selektívne zaostrovanie.

Nám sa podarilo zachytiť náladu a pocity prvých majiteľov práve v Bratislave. Pompézny začiatok predaja si vychutnalo viac ako 30 skalných fanúšikov Samsungu, ktorí sa môžu tešiť z prvých GALAXY S5 na Slovensku. Záujem podľa spoločnosti predčil očakávania, pričom je v predajni viac ľudí, ako pri spúšťaní predaja GALAXY Note 3 s hodinkami GALAXY Gear. Ponuka GALAXY S5 s Gear Fit je tak väčším lákadlom.

Opýtali sme sa Romana z Bratislavy, jedného z prvých kupujúcich novinky Samsung GALAXY S5 s darčekom Samsung Gear Fit, prečo sa rozhodol pre novinku práve dnes.

Prečo ste sa rozhodli pre kúpu S5-ky? Máte aj predchádzajúcu generáciu modelu?
Áno mám model S4, ale rozbilo sa mi sklíčko, už druhýkrát. Tak som sa rozhodol rovno si kúpiť nový model. Dnešná akcia ma zaujala.

Veríte, že S5-ka vydrží viac pádov?
Čítal som si nejaké články a vyzerá, že bude určite odolnejšia ako môj súčasný telefón. Zostávam verný Samsungu.

A potešili ste sa darčeku, teda inteligentným hodinkám Samsung Gear Fit? Poznáte ich funkcie?
Nemal som veľmi veľa času študovať všetky nové funkcie hodiniek, ale určite ich hneď večer poriadne vyskúšam.

Na ktorú z nových funkcií sa najviac tešíte?
Snímač srdového tepu, ten určite rád využijem a som naň zvedavý.

POZRITE SI: SÚBOJ GENERÁCIÍ | Samsung GALAXY S5 vs Samsung GALAXY S4

Samsung GALAXY S5

Noví majitelia GALAXY S5 sa môžu tešiť aj na balík aplikácií a služieb, ktorý dostanú pri nákupe už priamo v telefóne. Otázne len ostáva, či sú aplikácie v hodnote vraj takmer 300 € až takou výhodou, hlavne ak sú niektoré obmedzené na 3-mesačné predplatné. Ide napríklad o aplikácie ako Endomondo Premium (ročné predplatné), trojmesačný prémiový účet v službe LinkedIn, Bloomberg BusinessWeek+ (ročné predplatné), Wall Street Journal (polročné predplatné), Skimble Pro+ (polročné predplatné), Evernote Premium (3-mesačné predplatné)… Asi najzaujímavejšou je však appka Dropbox s 50 GB priestorom.

Samsung GALAXY S5 sa začal dnes predávať aj u našich operátorov. V Telekome si ku každému GALAXY S5 môžete kúpiť hodinky Gear Fit s cenou len 1 €. Ceny smartfónu štartujú na sume akontácie 49 € pre najvyššie Happy programy s mesačnou splátkou 17 €, pre biznis programy je cena od 209 € do 589 € v závislosti od programu. Plná cena novinky bez paušálu je 679 €. GALAXY S5 je taktiež aj v ponuke operátora Orange. S cenou od 220 € na paušál môže byť váš, prekvapivá je však bežná cena 640 € bez viazanosti, čo je o 39 € menej, ako oficiálna odporúčaná cena. Operátor O2 má nový Samsung GALAXY S5 s cenou od 420 € pre Platinový O2 Paušál. Cez e-shop stojí novinka 665,03 €.

Samsung GALAXY S5

Foto: Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.