Reklama

Samsung GALAXY S5 mini – menšia a okresaná verzia vlajkovej lode

Števo Porubský

Samsung GALAXY S5 mini

Samsung práve predstavil už tretiu generáciu mini verzie svojej vlajkovej lode. Aktuálne model GALAXY S5 sa pretavil do verzie GALAXY S5 mini. Menšia verzia je už x-tý dizajnový klon vlajkovej lode, no na rozdiel od ostatných má čosi navyše – vodeodolnosť (IP67). Podobne, ako vlajková loď, aj S5 mini má telo utesnené voči preniknutiu vody, vlhkosti a prachu. Zaujímavé je, že S5 mini ale nemá otravný kryt microUSB konektora, ako jej väčšia sestra. Konečne si tak môžu širšie masy obdivovateľov značky dopriať podobné vlastnosti, ako pri drahšej vlajkovej lodi. Škoda len pomerne vysokej úvodnej ceny. Za 16 GB verziu totiž zaplatíte 429 € už koncom mesiaca. Oproti modelu GALAXY S4 mini sa ale udialo množstvo zmien.

Samsung GALAXY S5 mini

Zmeny sa udiali nielen navonok, ale i vo vnútri. Rozmery novinky klesli úmerne s uhlopriečkou displeja na 131 x 65 x 9,1 mm, hmotnosť klesla na príjemných 120 gramov. Spomínaný displej s uhlopriečkou 4,5 palca je typu Super AMOLED, pričom jeho rozlíšenie je 720 x 1 280 px, teda 326 PPI. Pomerne výrazne klesol aj výkon. 4-jadrový procesor s taktom 1,4 GHz dopĺňa 1,5 GB pamäť RAM a 16 GB flash pamäť rozšíriteľná microSDXC kartou (do 64 GB). Našťastie dáta ostali prakticky rovnaké – HSPA/LTE Cat 4 (150/50 Mbit/s), Wi-Fi dual-band (2×2 MIMO), Bluetooth 4.0, NFC…

Operačným systémom bude samozrejme Android 4.4 s nadstavbou TouchWiz a S Health. Zmenou oproti modelu S4 mini ale neprešiel taký fotoaparát. Ten ponúkne rozlíšenie len 8 Mpx a niekoľko funkcií z vlajkovej lode – Shot & More, Virtual Tour Shot, S Studio. Webkamera nad displejom našťastie rovnako, ako vlajková loď – 2,1 Mpx. Oproti vlajkovej lodi ale nebude chýbať snímač odtlačkov prstov či snímač tepovej frekvencie čo kvitujeme, no chýba napríklad barometer alebo snímač gest. 2 100 mAh batéria má našťastie tiež režim extrémnej úspory energie.

Samsung GALAXY S5 mini

Samsung GALAXY S5 mini bude od júla dostupný najprv v Rusku a neskôr v ostatných krajinách. Na slovenskom trhu sa začne predávať na prelome júla a augusta za odporúčanú maloobchodnú cenu 429 € (16 GB verzia v štyroch farebných variantoch: čierna, biela, modrá a zlatá.

Samsung GALAXY S5 mini

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.