Samsung Galaxy S10 a Galaxy Note10 dostanú nádielku funkcií zo série Galaxy S20

Fotoaparátom v smartfónoch aktuálne vládne „doba softvérová“. Dokazuje to aj Samsung, ktorý dodatočne softvérovou aktualizáciou vylepší fotoaparáty v modeloch Samsung Galaxy S10 a Galaxy Note10 a obohatí ich o nové funkcie známe z najnovšej vlajkovej lode Galaxy S20.

Kúpa nového smartfónu z dôvodu túžby robiť kvalitnejšie a zaujímavejšie fotografie je opodstatnená, no vďaka softvérovým aktualizáciám bude mať zjavne čoraz menší význam. Smartfóny Samsung Galaxy S10 a Galaxy Note10 sa dočkajú v priebehu marca až apríla kľúčovej aktualizácie fotoaparátov.

Priamo z novej série Galaxy S20 poputuje do fotoaparátov spomínaných modelov režim Single Take, ktorý využíva kameru a umelú inteligenciu na zachytenie niekoľkých snímok naraz, aby vám odporučil tú najlepšiu.

ZDROJ | Samsung

Model Galaxy S10 sa dočká vylepšenej funkcie Night Mode a spolu s modelom Note10 aj funkcie Night Hyperlapse, ktoré vylepšia tvorbu fotografií a videí v zlých svetelných podmienkach. Do ponuky aplikácie pribudne aj funkcia Custom Filter pre tvorbu vlastných fotografických filtrov.

ZDROJ | Samsung

Pre pokročilých kameramanov je určený nový režim Pro Video, v ktorom je možné ručne nastavovať ISO, citlivosť, expozičný čas a korekciu expozície. Zaujímavosťou je tiež možnosť prepínania medzi prednou a zadnou kamerou aj počas nahrávania videa.

ZDROJ | Samsung

Inteligentnejšia bude aj galéria fotografií, ktorá s pomocou umelej inteligencie dokáže v rámci funkcie Clean View automaticky roztriediť fotografie podľa podobnosti. Samozrejmosťou je tiež dostupnosť funkcie Quick Crop pre rýchle orezanie snímky po jej priblížení na celú obrazovku.

ZDROJ | Samsung

Staršie modely sa napokon dočkajú aj funkcie Quick Share, ktorá telefónom umožní automaticky rozpoznať známe zariadenia v okolí. V menu zdieľania sa napokon objavia známe zariadenia pre rýchle zdieľanie fotografií, videí a súborov. Rovnako do ich výbavy pribudne aj funkcia Music Sharing, ktorá umožňuje pripojenie niekoľkých ľudí k jednému Bluetooth reproduktoru, vďaka čomu sa môžu všetci účastníci striedať v púšťaní obľúbených skladieb bez neustáleho párovania a prepájania smartfónov k jednému reproduktoru.

ZDROJ | Samsung

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku