Reklama

Samsung Galaxy S II: Zatiaľ najvybavenejší smartfón súčasnosti!

Števo Porubský

Samsung na včerajšej tlačovke predstavil dve najvýznamnejšie novinky na rok 2011. Okrem nového 10-palcového tabletu sa v rukách CEO Samsungu objavil aj nový smartfón Galaxy S II. Ten je omnoho krajší, tenší a hlavne vybavenejší ako pôvodný model Galaxy S. juhokórejský výrobca však opäť zabudol na kov namiesto plastu.

Nezabudnite si pozrieť živú fotogalériu z predstavenia tejto novinky pod článkom.

 Samsung Galaxy S II

Novinka je už na prvý pohľad veľmi zaujímavá. Najvýraznejšia je určite hrúbka, resp. „tenkosť“ novinky. Tá je len 8,5 mm v najtenšom bode. V zadnej dolnej časti je totiž mierna brada. Ale to vôbec neprekáža. Osobne mi skôr prekáža absencia kovového krytu. Hoci by sa súčasná hmotnosť 116 gramov zvýšila, mobil by vyzeral omnoho lepšie a pevnejšie. Výrobca však aspoň zmenil štruktúru zadnej časti na „drsnú“ a tak na nej nebude viditeľných toľko odtlačkov ako na pôvodnom modeli. Lákavými novinkami a zmenami prešiel WVGA displej s uhlopriečkou 4,3 palca. Ten už nie je len Super AMOLED, ale s dodatkom „plus“. Označenie znamienka však prinesie mnoho výhod – od jasnejšieho a jemnejšieho zobrazovania aj rýchlejšiu odozvu a nižšiu spotrebu. Keď už o spotrebe, výrobca vybavil Galaxy S II silnou, 1 650 mAh Li-Ion batériou. Nový smartfón bude pracovať na najnovšej verzii OS Android 2.3 s podporou Flash 10.1. Pribudli aj biznis služby ako Cisco AnyConnect VPN, WebEx či Mobile, ale i prehliadač a editor dokumentov alebo MS Active Sync. Zaujímavá je aj možnosť vzdialenej správy telefónu v prípade straty či krádeže, ktorú predstavilo dávnejšie aj HTC.

 Samsung Galaxy S II

Rýchlosť, rýchlosť, rýchlosť…

Najsilnejšou zbraňou novinky nie je 3D displej či 3D foťák, ale extrémna rýchlosť v každom ohľade. Či už ide o vynovený TouchWIZ 4.0, ktorý by mal byť ešte jednoduchší vrátane štvorice tzv. hubov (Social, Music, Readers, Game), ale i podpora štandardu HSPA+. S tou je možné dosiahnuť v sieťach mobilných operátorov rýchlosť až 21 Mbps. Samozrejmosťou je aj Bluetooth 3.0 či Wi-Fi b/g/n s DLNA. Rýchly bude aj 1 GHz procesor s dvojicou jadier Qualcomm 8260 Snapdragon s grafickým čipom Adreno 205 a 1 GB RAM pamäťou. Rýchlejšie budú aj nákupy. Že prečo nákupy? Lebo NFC čip vo vnútri mobilu umožňuje rýchle bezkontaktné platby. Už ich mať len na Slovensku. Galaxy S II je zatiaľ prvým mobilom, ktorý sa na trhu objaví síce s „len“ 8 Mpx fotoaparátom, no možnosťou natáčania Full HD videa! Škoda len LED blesku. Otázna je kapacita flash pamäte, výrobca zatiaľ oznámil 16 GB verziu. Fotoaparátu sa týka aj predná „web kamera“. Tá má najnovšie rozlíšenie zaujímavých 2 Mpx. Vo výbave nechýba ani podpora známych Google aplikácií, GPS modul či elektronický kompas a množstvo senzorov. Cena a dostupnosť zatiaľ neboli zverejnené.

Samsung Galaxy S II

Náklady na cestu a pobyt redaktora na výstave MWC 2011 v Barcelone hradí Slovak Telekom. Ďakujeme. 🙂

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.