Reklama

Samsung Galaxy S (I9000): loď, ktorá sa neplaví do neznáma

Števo Porubský

Samsung na práve prebiehajúcom kongrese CTIA Wireless v Las Vegas predstavil svoj zatiaľ najvýkonnejší smartfón založený na operačnom systéme OS Android. Ako už výrobcovia na MWC 2010 v Barcelone naznačovali, toto bude rok operačných systémov.

 Samsung Galaxy S

Nový Samsung Galaxy S nemá veľa spoločného s pôvodným modelom Galaxy. Jeho kódové označenie I9000 evokuje staršiu vlajkovú loď viac známu pod názvom Omnia. Terajšia vlajková loď je však jasná. Niet sa čomu čudovať. Výrobca do novinky vložil len to najlepšie. Srdcom je 1 GHz procesor Samsung Hummingbird, 256 MB RAM 8 resp. 16 GB ROM, ktoré podporujú už zmienený OS Android verzie 2.1. Ten výrobca ešte vylepšil napríklad aplikáciami ako Social Hub pre rýchly prístup do sveta sociálnych sietí a k elektronickej pošte, Daily Briefing pre okamžitý prístup k predpovedi počasia, správam, burzovým správam a plánovaču, Write and go pre poznačenie si nápadu a až neskôr sa rozhodnite v akom formáte ho chcete odoslať alebo uchovať – SMS / MMS, e-mail, položka kalendára alebo poznámka.

 Samsung Galaxy S

Riadená strela

Hoci dotykový displej s uhlopriečkou 4 palce nie je najväčší na trhu, je určite najkrajší. To sme si mohli overiť naživo na MWC 2010. Prečo? Pretože to nie je klasický AMOLED displej, ale Super AMOLED s technológiou mDNIe (mobile Digital Natural Image engine), ktorý ešte vernejšie podáva farby, je jemnejší a celkovo s výbornou čitateľnosťou. Rozlíšenie displeja je výborných 480 x 800 obrazových bodov. Aby toho nebolo málo, juhokórejský Samsung do novinky vložil aj 5 Mpx CMOS snímač, ktorý umožňuje natáčanie HD videa (1 280 x 720 b.) pri 30 fps. Otázna ostáva už len výsledná kvalita. Dostatok miesta vytvorí buď 8 alebo 16 GB vnútorná pamäť s možnosťou rozšírenia o microSDHC karty. Pre smartfóny je samozrejmosťou plná dátová podpora – GPRS – HSPA (7,2/5,76 Mbps), Wi-Fi+DLNA a dokonca už Bluetooth 3.0. Nechýba ani integrovaný GPS čip s Google Mapami. Plná je aj podpora multimédií vrátane DivX/Xvid video kodekov. Takto sa v mnohých ohľadoch podobá na špičkový HTC HD2, dokonca aj svojou hrúbkou – 9,9 mm. Celkové plošné rozmery sú 122,4 x 64,2 mm a hmotnosť okolo 118 gramov. Cena ani dostupnosť nie sú zatiaľ známe.

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.