Reklama

Samsung GALAXY Round – prvý krivý smartfón s ohnutým displejom

Števo Porubský

Pamätáte si na Samsung GALAXY Note 3? Ako by nie, veď ide momentálne o najvybavenejší smartfón sveta… Tak si teraz predstavte, že ho výrobca jednoducho zobral a zaoblil. Vrátane displeja. Krivý displej a celkovo použitá technológia nie je taká jednoduchá, ako vyzerá.

 Samsung GALAXY Round

Samsung sa o post prvého zakriveného smartfónu mal pobiť s tamojším LG. Asi vám je jasné, kto tento súboj vyhral… Každopádne, Samsung GALAXY Round je prvý smartfón na svete, ktorý bude disponovať ohnutým displejom. Hoci minimálne, ale aj tak. A na čo bude ohnutý displej dobrý? To nik poriadne nevie, mňa osobne napadlo na nosenie. Už ste totiž mali vo vrecku nohavíc smartfón s 5,7-palcovým displejom? Ak áno, asi viete, aké tlaky rovný telefón vo vrecku vyrába. Ohnutý telefón z oboch strán by tomu mohlo o čosi pomôcť. Uvidíme. Okrem toho sa výrobca pohral so softvérom a napríklad pri naklopení sa displej jemne rozsvieti – Roll Effect (viď video nižšie).

Svojou výbavou je Samsung GALAXY Round takmer identický s GALAXY Note 3. Majú „rovnaký“ 5,7-palcový displej, v prípade Round ide o Super Flexible AMOLED displej. Rovnaký je aj hardvér na čele s Snapdragon 800 procesorom a 3 GB pamäťou RAM či grafikou Adreno 330. Tým, že je novinka o pár milimetrov tenšia (7,9 mm), zmenšila sa aj batéria, ktorej kapacita oproti GALAXY Note 3 klesla o 400 mAh na 2 800 mAh a chýba aj zabudovaný stylus. Plná dátová podpora je samozrejmosťou. Samozrejmosťou však nie je dostupnosť, ktorá bude v prvých mesiacoch pravdepodobne len na domácom juhokórejskom trhu. Či a kedy sa GALAXY Round dostane aj do Európy je zatiaľ neznáme.

 Samsung GALAXY Round

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.