Reklama

Samsung Galaxy Player 50: iPod touch s Androidom?

Dominik Fúsek

iPod Touch od spoločnosti Apple (Apple Media Event v znamení nových iPodov) je neraz nazývaný iPhonom bez telefónu, a skutočne je tomu tak. Je totiž výborným multimediálnym zariadením i mobilnou hernou stanicou a ponúka väčšinu funkcií drahého iPhonu 4 za podstatne nižšiu cenu. Je až na počudovanie, že doteraz nemal prakticky žiadneho plnohodnotného konkurenta. „Zlaté časy“ sa však pre iPod Touch končia, prichádza totiž odpoveď z Ázie – multimediálne zariadenie Samsung Galaxy Player s operačným systémom Android.

Samsung Galaxy Player 50

Spoločnosť Samsung, úspešná v mnohých oblastiach, sa v poslednej dobe stále častejšie stavia do úlohy „Apple killera“. Po predstavení tabletu Samsung Galaxy Tab (EXKLUZÍVNE: Prvá recenzia Samsungu Galaxy Tab!) hovorí väčšina odborníkov o tomto zariadení ako o najsilnejšom konkurentovi iPadu od spoločnosti Apple (Apple iPad 64 GB: špičkový tablet konečne naživo!). V Samsungu si zrejme povedali, že im to nestačí a ohrozia výborné výsledky Applu aj na ďalšom trhu. Nech už sú ale plány Samsungu akékoľvek, my sa môžeme tešiť na ďalšieho člena rodiny Galaxy, multimediálne zariadenie Galaxy Player 50. Je to v podstate smartfón bez telefónu, konkrétne sa najviac podobá na Samsung Galaxy 3 (Samsung Galaxy 3 a Galaxy 5: Android galaxia sa rozpína). Po ňom zdedil Galaxy Player 50 predovšetkým displej, ktorým je 3,2 palcový WQVGA (240 x 400 b.) TFT zobrazovač s podporou multitouch. Dušou zariadenia je spomínaný Android vo verzii 2.1, tradične doplnený „samsungáckou“ nadstavbou TouchWiz 3.0.

Samsung Galaxy Player 50

Samozrejme, Galaxy Player je v prvom rade multimediálnym prehrávačom, ktorý okrem štandardných hudobných a video formátov podporuje aj prehrávanie DivX filmov. Podobne ako iPod Touch, aj model od Samsungu má v zadnej stene integrovaný fotoaparát, no len s chabým rozlíšením 2 Mpx. S ním teda veľa vody nenamúti. Dostatok priestoru pre multimédiá zabezpečuje 8, resp. 16 GB vnútorná pamäť doplnená slotom na microSDHC karty. To konkurenčný iPod neponúka. Galaxy Player 50 vám vďaka integrovanému GPS poslúži aj ako navigácia, čo tiež konkurencii z USA chýba! Technológia Wi-Fi zas zabezpečí bezdrôtový prístup na internet. Potešujúcou a veľmi dôležitou správou je, že novinka nestratila podporu Android Marketu, takže ju môže rozšíriť o desiatky tisíc aplikácií a hier, i keď neštandardné rozlíšenie displeja množstvo podporovaných aplikácií mierne znižuje. Tak či onak, Samsung Galaxy Player 50 je plnohodnotným a silným súperom iPodu Touch, o čom by mala svedčiť aj podobná cena, štartujúca na 200 €. 8 GB verziu Apple iPod Touch 4. generácie v slovenských e-shopoch kúpite za cenu od 220 €.

Samsung Galaxy Player 50

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.