Reklama

Samsung Galaxy mini, Gio a Fit: rodina Galaxy sa znovu rozrástla

Marek Šimunek

Kórejský výrobca elektroniky spoločnosť Samsung sa rozhodla ešte pred očakávanou výstavou MWC 2011, ktorá sa bude vo februári konať v Barcelone predstaviť nové modeli zo svojej rodiny smartfónov s označením Galaxy. Okrem včera predstaveného modelu Galaxy Ace sú pre nenáročných užívateľov pripravené aj tri ďalšie Samsungy s označením Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy mini.

Samsung Galaxy Fit

Trojica nových modelov si to namierila rovnako ako model Galaxy Ace medzi menej náročných užívateľov a Samsung tak prináša svoju radu Galaxy skutočne všetkým. Všetky nové Galaxy tak budú mať vo svojom rodnom liste okrem rovnakého výrobcu zapísaný aj rovnaký operačný systém, ktorým bude Google Android 2.2 Froyo a budú pravdepodobne rovnako zdieľať aj priaznivú koncovú cenu. Aj keď momentálne nie sú ešte známe všetky podrobné parametre týchto smartfónov a Samsung sa nimi bude pravdepodobne tajiť až do oficiálneho uvedenia počas MWC 2011 v Barcelone, je zaujímavé, že zariadenia sú odstupňované veľkosťou displeja od 3,5“ HVGA displeja v prípade modelu Galaxy Ace, o ktorom sme si písali včera až po 3,14“ QVGA displej v prípade najmenšieho modelu s príznačným názvom Galaxy mini.

Samsung Galaxy Gio

Prvý z trojice nových Galaxy smartfónov, ktoré Samsung predstavil počúva na meno Galaxy Fit bude disponovať displejom s uhlopriečkou 3,31“ a QVGA rozlíšením (240 x 320 bodov). Dostatočný výkon tomuto drobcovi by mal zabezpečiť procesor s frekvenciou 600 MHz. Integrovaný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 5 Mpx avšak na LED blesk budete musieť v prípade Galaxy Fit zabudnúť. O to viac poteší pomerne silná batéria o kapacite 1 350 mAh, ktorá by pri tak malom displeji mohla tomuto zázraku zabezpečiť dostatočnú výdrž na jedno nabitie. Displej síce s menšou uhlopriečkou 3,2“ ale vyšším HVGA rozlíšením (320 x 480 bodov) ponúkne model Samsung Galaxy Gio. Ten bude pohánať aj rýchlejší 800 MHz procesor a ponúkne 3 Mpx fotoaparát spolu s LED bleskom.

Samsung Galaxy mini

Posledným z dnešnej trojice Galaxy smartfónov je najmenší model Galaxy mini, ktorý ponúkne displej s uhlopriečkou 3,14“ a QVGA rozlíšením (240 x 320 bodov). Rovnako ako model Fit bude aj Galaxy mini používať procesor s taktom 600 MHz a pre vyfotografovanie momentiek poslúži 3 Mpx fotoaparát, bohužiaľ aj v tomto prípade bez LED blesku. Podrobné parametre všetkých nových smartfónov od Samsungu s prívlastkom Galaxy budú známe až počas výstavy MWC 2011. Jednotlivé modeli by sa však mali v priebehu februára objaviť najprv na ruskom trhu a následne aj v ostatných Európskych krajinách.

 

Samsung Galaxy Fit

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.