Reklama

Samsung GALAXY K Zoom je druhým hybridom kompaktu a smartfónu

Marek Šimunek

Koncept nového modelu, ktorý nesie označenie GALAXY K Zoom je podobný, ako v prípade predchodcu. Jedná sa teda o smartfón, ktorý v sebe kombinuje vlastnosti inteligentného telefónu a kompaktného fotoaparátu, tak ako tomu bolo v prípade GALAXY S4 Zoom.

Samsung GALAXY K Zoom

Základným rozdielom oproti predchádzajúcej verzii je nová technológia zasúvania objektívu, vďaka ktorej už nebude mať K Zoom tak veľký hrb na zadnej strane, ako v prípade predchodcu. Jeho rozmery totiž činia 137,5 x 70,8 x 16,6 milimetra a hmotnosť 200 gramov. Aj napriek menším rozmerom sa však v tele K Zoom skrýva 20,7 Mpx BSI CMOS snímač, ktorý sa na svet pozerá cez objektív s 10 násobným optickým priblížením. Samozrejme nechýba optická stabilizácia OIS a sveteľnosť objektívu dosahuje hodnôt F/3,1 až F/6,3.

Samsung GALAXY K Zoom

Za samozrejmosť je v tomto type zariadení možné považovať xenónový blesk, ktorý poskytuje podstatne vyšší výkon, ako LED blesky smartfónov a tiež prídavnú LED diódu pre osvetlenie scény pri zaostrovaní (AF Assist). GALAXY K Zoom je schopný natáčať Full HD video (60p) a okrem plnej automatiky ponúkne aj niekoľko scénických režimov. Z manuálnych režimov PASM v ňom nájdete len programovú automatiku. Nechýbajú však pokročilé režimy ako je napríklad Pro Suggest, ktorý ponúkne päť optimalizovaných nastavení filtra, režim autoportrétu s časovačom, alebo automatické zaostrovanie s detekciou tváre a úsmevu, či sledovaním zvoleného objektu. Hodnoty ISO sa môžu pohybovať od ISO 100 až po ISO 3 200. Okrem hlavného fotoaparátu ponúkne K Zoom aj prednú 2 Mpx webkameru.

Dizajn novinky jasne spadá do série súčasných modelov a Samsung dokonca použil na zadný kryt rovnakú textúru, ako v prípade svojej vlajkovej lode Samsungu GALAXY S5. To je škoda, keďže sa tento typ textúry nehodí na podobné zariadenie a navyše jej použitím strácajú modely GALAXY Note 3 a GALAXY S5 svoju exkluzivitu. Zo súčasnej vlajkovej lode model K Zoom zdedil aj niekoľko funkcií, ako je napríklad režim šetrenia energie Ultra Power Saving Mode, alebo fitness aplikácia S Health Lite.

Samsung GALAXY K Zoom

Po stránke smartfónovej ponúkne K Zoom 4,8“ Super AMOLED displej, ktorý bude mať bohužiaľ iba HD (720 x 1 280 px) rozlíšenie. O pohon operačného systému Google Android 4.4 (KitKat) sa bude starať šesťjadrový procesor (1,3 GHz + 1,7 GHz), ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Interné úložisko má pomerne malú kapacitu 8 GB, ale našťastie nechýba slot pre microSD karty s podporou 64 GB. Konektivita obsahuje všetko, čo si len používatelia môžu želať a tak okrem LTE, Bluetooth 4.0, NFC, GPS + GLONASS sa môžete tešiť aj na dvojpásmový Wi-Fi (802.11n, 2,4 Ghz/5 GHz) modul. Prekvapením je pomerne slabá batéria s kapacitou 2 430 mAh, takže GALAXY K Zoom pravdepodobne nebude rekordmanom vo výdrži. Novinka by sa mala v predaji objaviť začiatkom júna za zatiaľ neznámu cenu.

Samsung GALAXY K Zoom

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.