Reklama

Samsung Galaxy Z Flip3 5G nie je len módny výstrelok

Lissett Pliešovská

Vždy som bola priaznivcom a používateľkou „véčok“. Keď sa z trhu vytrácali, stále som dúfala, že sa raz vrátia a v malom kompaktnom tele nájdem to, čo mi neponúkli súčasné dizajny smartfónov.

Pred týždňom som si splnila sen zakúpením novinky Galaxy Z Flip3 5G. Získala som ho medzi prvými na Slovensku, už štyri dni pred oficiálnym spustením predaja. Aké mám z neho pocity po viac ako týždni používania?

Pozrite si

Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Od nepamäti využívam mobily značky Samsung. Prvým véčkom bol Samsung E570, tento model mi vyhovoval svojou veľkosťou a na tú dobu aj funkciami. Postupne ako sa vytrácali skladačky, začala som používať „neskladačky“ Galaxy S2, S4, S6… až po Note20, ktorý som si kúpila tento rok v januári. Keď som uvidela Flip3 5G na obrázkoch, vedela som, že ho musím mať!

Dlho som uvažovala nad fialovou farbou, tú však ponúka len priamo Samsung. Ja som brala novinku cez môjho operátora, ktorý ponúkal len matné čierne a smotanové prevedenie. Zvolila som smotanovú farbu a poviem hneď – neľutujem. Určite v nej Flip3 5G vyzerá najluxusnejšie a pre ženu aj najelegantnejšie. Okrem toho, u operátora bol smartfón o 50 eur lacnejší, než je jeho oficiálna cena.

Prvé dojmy

Kto sledoval predstavenie nových skladačiek a fandí takémuto typu mobilov, určite neprehliadol ich eleganciu. Po rozbalení krabičky a prvých pohľadov na môj vytúžený Flip som hneď cítila, že patríme k sebe.

Moje véčko mi hneď dáva niekoľko spôsobov využitia, ktoré s klasickým smartfónom jednoducho nie sú možné. Ako vidíte aj na fotkách, môžem sa líčiť, či lakovať nechty a pritom četovať, alebo pozerať video bez toho, aby som hľadala stojan. Stačí sklopiť displej v požadovanom uhle.

Ocenila som jeho hmotnosť, v porovnaní s Note20 ide o veľký rozdiel, v prospech Flipu.

Bezkonkurenčná je kompaktnosť telefónu. Jednoducho ho zavriete a vložíte do vrecka, alebo kabelky. V prípade, že máte puzdro, oceníte pútko. Na pútko si môžete upevniť kľúče a nebudete ich hľadať ani vo väčšej kabelke. Mnohé ženy to dobre poznajú, večne hľadáme kľúče alebo mobil.

Malý displej podporuje gesto prebudenia dvojitým poklepaním, je to šikovná pomôcka – áno, aj vtedy, ak vám práve schne lak na nechtoch. Mimochodom, tento doplnkový displej má 1,9 palcov s rozlíšením 260 x 512 px.

Aký mám pocit z hlavného displeja? Mňa hneď zaujímala tá časť, kde sa displej „láme“. Netvrdím, že ju necítiť, ale po roztvorení a rozsvietení obrazovky je neviditeľná. Keď som k nemu priložila Note20, na výšku boli displeje rovnaké, len Flip3 je o niečo užší. Dodávam, že ide o 6,7-palcový FHD+ DYNAMIC AMOLED displej s pomerom strán 22:9.

Pozrite si

Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic

Galaxy Z Flip3 5G je vybavený certifikátom IPX8, čo znamená, že ide o prvý skladací telefón s odolnosťou voči vode na svete. Stále si ho nemôžem vziať so sebou do vane, saponáty by ho mohli poškodiť. Ale nemusím sa obávať, že by som prišla o mobil, ak by sa náhodou polial vodou.

Čo by mohlo byť lepšie

Asi ako každý používateľ, ani mne sa nepáči, že Samsung v rámci kvázi ekológie prestal dávať aj k prémiovým (= drahým) výrobkom slúchadlá a najmä nabíjačku. Tvrdí, že ich predsa máme každý doma dosť. No neviem ako vy, ale ak má manžel iPhone a ja som svoju starú nabíjačku predala spolu s Galaxy Note20, tak ako mám v tom nájsť ekologický podtón? Tak, že si kúpim samostatne zabalenú nabíjačku? Našťastie Flip3 5G podporuje bezdrôtové nabíjanie, takže kúpa nabíjačky sa odkladá, budem používať bezdrôtovú, ktorú už mám.

Paradoxne, najväčším sklamaním nie je ani tak smartfón, ale puzdro, ktoré som si zaobstarala. Napriek jeho pomerne vysokej cene sa mi za pár hodín odlepilo pútko, slúžiace na prenášanie. Za týždeň sa lepiaca procedúra opakovala trikrát.

Pred kúpou…

Pred objednaním Flipu som si samozrejme naštudovala niektoré parametre. Okrem spomínanej podpory bezdrôtového nabíjania ma zaujímali fotoaparáty, pretože, asi ako každý, s telefónom veľmi často fotím. FIip3 5G vás v tomto smere rozhodne nesklame.

Selfie fotoaparát má rozlíšenie 10 Mpx a s veľkou rezervou postačí na všetko, čo od neho budete požadovať. Hlavný fotoaparát sa skladá z 12 Mpx snímača s Dual Pixel technológiou, optickou stabilizáciou obrazu a clonovým číslom f/1,8. Dopĺňa ho 12 Mpx ultraširokouhlý snímač so 123° záberom (f/2,2). Získané snímky sú, ako tomu hovorím, Made In Samsung, čo znamená, ostré, kontrastné s peknými farbami. Jednoducho povedané – po stisnutí tlačidla viete, že získate pekný obrázok prakticky za každej situácie.

Pozrite si

Samsung novinky naživo, poznáme ich ceny a dostupnosť

Trochu som sa obávala, či mi nebude chýbať stylus S-Pen. Našťastie, véčko mi prináša toľko benefitov, že rada oželiem tohto užitočného pomocníka, ktorý sa žiaľ do skladačky v nijakom prípade nezmestí.

Záver

Rozhodnutie zmeniť Note20 za Flip3 5G vôbec neľutujem. Ide o jedinečný smartfón, nielen čo sa týka vzhľadu, ale, samozrejme, aj výkonu. Ak uvažujete nad farbou, určite si vyberte „môj“ krémový (Cream) odtieň. Je vhodný nielen pre ženy, ale aj pre pánov, čo uľahčí jeho neskorší predaj. Čierna (Phantom Black) sa mi zdá príliš fádna, zelená (Green) nevýrazná a fialová (Levander) zas zbytočne pastelová.

Možno to bude znieť zvláštne, ale cena novinky nie je vôbec vysoká. Áno, 1 049 eur nie je málo (v mojom prípade to bolo 999 eur), ale toľko stál aj „obyčajný“ Note20. Samsung teraz prišiel s cenou nižšou o tretinu oproti Flip2, čo je naozaj markantný rozdiel. Aj vďaka tomu sa z exkluzívneho véčka stáva telefón, ktorý si (azda) môže dovoliť väčšina technologických nadšencov.

Jediná vec, čo ma zamrzela je to, že Samsung, na rozdiel od modelu Fold3 5G, nedával používateľom, ktorí si objednali Flip3 bezplatne obal.

Pokiaľ doteraz premýšľate, nad kúpou tejto nevšednej novinky, neváhajte. Ide o perfektné zariadenie, ktorého kompaktné rozmery ocenia najmä ženy. Zmestí sa doslova všade a pritom po jeho otvorení poskytne dokonale čitateľnú a príjemne veľkú plochu. Po pár hodinách používania ho už nebudete chcieť pustiť z ruky a vymeniť za nemoderný, zastaralý neskladací smartfón. A ak taký dostanete do ruky, budete sa potom možno márne snažiť zložiť ho.

Text napísala Louise Lissett Pliešovská.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.