Reklama

Samsung Galaxy Chat: QWERTY už patrí len do starého železa

Drahomír Piok

Iste nie som jediný, kto by za QWERTY klávesnicu v špičkovom telefóne aj „zabil“. Časy sa však zmenili a hardvérové klávesnice ustúpili do pozadia tenkým dotykovým plackám. Reálny dotyk zachránia v najbližšej dobe projekty ako Tactus Technology, dovtedy žiaľ s QWERTY klávesnicou nájdeme len low-endové, prípadne mid-endové smartfóny.

 

Samsung Galaxy Chat

Samsung Galaxy Chat nie je žiadnou výnimkou, no na druhú stranu rozširuje a aktualizuje portfólio smartfónov od Samsungu. Dotykový displej na obrázku vyzerá skvele, ale na 3″ obrazovke s QVGA rozlíšením uvidíte v skutočnosti doslova „zrno“.  Štvorriadková QWERTY klávesnica poskytuje základné funkcie a aj dedikovanú klávesu pre zaujímavú aplikáciu ChatON, ktorá je taktiež z dielne juhokórejskej značky. Jednojadrový procesor s taktovaním na 850 MHz bude mať s novým Androidom 4 iste plné ruky práce. Android je samozrejme upravený novým Touchwizom, ktorý nájdete aj v SGS III.

Samsung Galaxy Chat

Prednú kameru na zariadení nenájdete, tá zadná je bez LED diódy s rozlíšením 2 Mpx. Rozlíšenie zachyteného videa je 640 x 480 bodov s 25 snímkami za sekundu. Galaxy Chat dokáže spolupracovať so sieťami 3G a ovláda Wi-Fi 802.11n či Bluetooth 3.0. Navigačnému softvéru bude pomáhať okrem GPS aj ruský systém Glonass. Vnútorná 4 GB pamäť sa môže rozšíriť microSD kartami do 32 GB. Rozmery dosahujú 59,3 x 118,9 x 11,7 mm a hmotnosť 112 gramov. Dobíjateľná batéria má kapacitu 1 200 mAh. Na trh sa Samsung Galaxy Chat dostane už pravdepodobne tento mesiac, no bez vopred oznámenej sumy.

Samsung Galaxy Chat

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.