Reklama

Samsung Galaxy Book Odyssey dostáva NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti

Zdroj | Samsug
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsug
Zdroj | Samsug

Herný notebook Book Odyssey je momentálne najvýkonnejší zo série Galaxy. Samsung ho predstavil včera popri nových modeloch Galaxy Book a Galaxy Book Pro.

Novinku budú poháňať procesory Intel 11. generácie i5 a i7 s grafikou NVIDIA GeForce RTX 3050 Max-Q alebo 3050 Ti Max-Q. Ide vôbec o prvý notebook, ktorý ponúka ako alternatívu druhú grafickú kartu. Procesory môžu byť spárované až s 32 GB DDR4x RAM a až 2TB NVMe SSD.

Dlhodobému výkonu pomôže vylepšený systém chladenia, výrobca ho však bližšie nešpecifikoval.

Zdroj | Samsung

Konektivitu zaisťuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, dva USB-C porty, tri porty USB-A 3.2, HDMI, konektor pre pripojenie Ethernetu RJ45, slot na microSD kartu a 3,5 mm jack.

Aj v tomto modeli je použitá špičková klávesnica Pro Keyboard s nožnicovým mechanizmom. Umožňuje rýchle a pohodlné písanie
vďaka tichému chodu a 1 mm zdvihu. Bezpečnosť dát má na starosti snímač odtlačkov prstov, umiestnený je na tlačidle ON/OFF. Nechýba podpora Dolby Atmos.

Galaxy Book Odyssey má 15,6-palcovú FHD obrazovku a webkameru so 720 px. Jeho rozmery sú 356,6 x 229,2 x 17,7 mm pri 1,85 kg.

Cena Samsung Galaxy Book Odyssey sa bude začínať na 1 399 dolároch (bez dane), predaj sa spustí v auguste. K dispozícii bude štýlovej v čiernej farbe (Mystic Black). O uvedení Book Odyssey na náš trh sa zatiaľ neuvažuje. Škoda.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.