Samsung Galaxy Book Flex α ponúkne QLED displej a nové procesory Intel Core

ZDROJ | Samsung

Samsung s predstaveniami na výstavu CES 2020 nečaká a predstavuje nový notebook Samsung Galaxy Book Flex α. Novinka nadväzuje na model Galaxy Book Flex, ktoré sa ešte ani nedostali do predaja.

Samsung rozhodne nemieni zaspať na vavrínoch a hoci sa mu do predaja ešte ani poriadne nepodarilo dostať modely Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion, na výstavu CES 2020, ktorá otvorí svoje brány už budúci týždeň, prinesie nový prírastok do tejto počítačovej série.

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Book Flex α stavia na hybridnej konštrukcii, ktorá ho stavia do pozície hybridného zariadenia fungujúceho ako notebook, ale aj ako tablet. V oboch režimoch bude hrať prím 13,3“ QLED displej s Full HD rozlíšením a jasom 600 nitov. Displej dokonca podporuje aj ovládanie dotykovým perom Active Pen, no súčasťou balenia bohužiaľ nie je.

ZDROJ | Samsung

Pod povrchom novinky nájdeme 10. generáciu procesorov Intel Core, ktorej bude sekundovať 8 alebo až 12 GB DDR4 RAM. V oblasti úložiska si budú môcť zákazníci vybrať medzi 256, 512 alebo 1 TB SSD (NVMe) úložiskom. Na jedno nabitie má Galaxy Book Flex α vydržať až 17,5 hodiny, pričom 54-Wh batéria podporuje aj rýchle nabíjanie s bližšie nešpecifikovaným výkonom.

Pozrite siDell Latitude 9510 – podpora 5G sietí a až 30-hodinová výdrž batérie

Za zmienku určite stojí aj fakt, že novinka podporuje aj bezdrôtové pripojenie Wi-Fi 6 (Gig+), zatiaľ čo v oblasti fyzických pripojení mu nechýba dvojica portov USB 3.0, jeden port USB-C, HDMI, čítačka MicroSD kariet a hybridný 3,5-milimetrový jack pre pripojenie slúchadiel alebo mikrofónu.

ZDROJ | Samsung

Spomínanú výbavu ponúka Galaxy Book Flex α v tele s rozmermi 304,9 x 202 x 13,9 milimetra s hmotnosťou 1,19 kilogramu. Jeho telo je pritom vyrobené z hliníku, vďaka čomu by mal vydržať aj pri drsnejšom zaobchádzaní na cestách.

Samsung Galaxy Book Flex α bude na americkom trhu dostupný v striebornej farbe už v prvej polovici tohto roku od 829,99 dolárov. Informácie o cene a dostupnosti na našom trhu zatiaľ nemáme.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku