Reklama

Samsung Galaxy Ace Plus: ešte rýchlejší miláčik pre široké masy

Marek Šimunek

Produktový rad Galaxy spoločnosti Samsung je celosvetovo známy. Takmer každý milovník zariadení s operačným systémom Google Android si v ňom nájde ten svoj milovaný smartfón. Rodinka zariadení s prívlastkom Galaxy sa však opätovne rozrástla o nového príslušníka, ktorým je model Galaxy Ace Plus. Ten prináša po úspechu známeho bestsellera lepší výkon, viac pamäte ale aj väčší displej.

Samsung Galaxy Ace Plus

Samsung Galaxy Ace sa od svojho uvedenia stal veľmi obľúbeným smartfónom, ktorý za pomerne málo peňazí dokázal ponúknuť veľa muziky. Jeho nástupca v sebe zachová všetko dobré čo ste mohli v Samsungu Galaxy Ace nájsť avšak pridaním znamienka plus k ľahko zapametovateľnému menu je jasné, že úprav sa dočkajú najmä hardvérové parametre. Prvou je displej, ktorého uhlopriečka po kúre v znamení plus narástla na konečných 3,65“, pričom rozlíšenie ostalo zachované HVGA (320 x 480 bodov). Podstatnejšej zmeny oproti predchádzajúcemu modelu je však dočkal procesor, ktorý v prípade Galaxy Ace Plus ponúkne z jedného jadra takt 1 GHz. Na svojej veľkosti pribrala aj pamäť. Kým tá operačná narástla na celkovú hodnotu 512 MB, pamäť ROM sa zväčšila až niekoľkonásobne na celkových 3 GB, čo úplne postačuje aj v prípade, že práve nemáte poruke microSD kartu, pomocou ktorej môžete túto pamäť ešte rozšíriť.

Samsung Galaxy Ace Plus

Operačný systémom bude ako inak Google Android vo verzii 2.3 Gingerbread, ktorý bude doplnený o grafickú nadstavbu Samsung TouchWiz UI. Plnohodnotná dátová konektivita rovnako ako fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx a LED bleskom ostali v prípade modelu Plus zachované. Miernych zmien sa dočkal aj dizajn a tak sa môžete tešiť na oblejšie hrany, výraznú linku okolo displeja alebo lesklé a hladké vyhotovenie zadnej strany. Bohužiaľ výrobca akosi zabudol na to, že silnejší procesor potrebuje aj viac energie a tak namiesto toho aby ste našli v novom Samsungu Galaxy Ace Plus o niečo silnejšiu batériu ubral z pôvodnej kapacity 50 mAh a tak sa o energiu postará batéria s kapacitou 1 300 mAh. Nový Samsung Galaxy Ace Plus by sa za nezverejnenú cenu mal začať predávať v priebehu tohto mesiaca na ruskom trhu, odkiaľ by sa mal postupne jeho predaj rozšíriť aj do ostatných krajín.

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.