Reklama

Samsung Galaxy Ace: Galaxy S pre všetkých!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung po dlhšom čase predstavila plnohodnotného zástupcu strednej triedy. Už predtým sa síce objavili modely s QVGA (Samsung Galaxy 3 a Galaxy 5: Android galaxia sa rozpína), resp. WQVGA displejom (Samsung Galaxy 551: pracovný android s QWERTY), ale až teraz sme sa dočkali nástupcu modelu Galaxy Spica, alebo ak chcete, zmenšenej verzie Galaxy S. Čo teda „galaktické eso“ ponúka?

Samsung Galaxy Ace

Pomerne populárny smartfón Samsung i5700 Galaxy Spica sa konečne dočkal plnohodnotného nástupcu. Ace je druhým najväčším príslušníkom rodiny Galaxy, na čo ho pasujú nielen rozmery 112 x 60 x 11,5 mm / 113 gramov, ale predovšetkým uhlopriečka displeja 3,5 palca. Výrobca sa rozhodol použiť štandardné HVGA rozlíšenie, teda 320 x 480 bodov, čo je škoda, na tak veľkú uhlopriečku by sa hodilo WVGA. Pod displejom sa nachádzajú tri tlačidlá, v rovnakom zložení ako v prípade „veľkého brata“, teda Galaxy S.

Samsung Galaxy Ace

Začlenenie do rodiny Galaxy jednoznačne hovorí, že Ace používa operačný systém Android od Google, konkrétne vo verzii 2.2. Jeho rýchly chod zabezpečí 800 MHz procesor, podobne ako u predchodcu. Žiaľ, šetrilo sa na batérii, a tak tu namiesto štandardnej 1 500-vky nájdeme len menšiu, s kapacitou 1 350 mAh. Zmenami prešiel aj fotoaparát. Ponúka rozlíšenie 5 Mpx a automatické zaostrovanie, oproti Galaxy S pribudol aj LED blesk. Ospevované HD video sa však „scvrklo“ na QVGA, čo je v dnešnej dobe absolútne podpriemerná hodnota. Našťastie zostala zachovaná výborná konektivita vrátane HSDPA (7,2 Mbps), Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1 a GPS. Z konektorov sú prítomné štandardné microUSB a 3,5 mm. Cenu výrobca zatiaľ neoznámil, vzhľadom na výbavu by sa mala pohybovať medzi 240 a 280 €.

Vlastnosti produktu

  • veľký displej
  • OS Android
  • 5 Mpx fotoaparát s autofókusom a LED
  • výborná konektivita
  • príjemné rozmery a hmotnosť
  • slabšia batéria
  • nižšie rozlíšenie displeja
  • len QVGA video
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.