Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy A80 má otočný trojfoťák a výsuvný mechanizmus!

Samsung Galaxy A80 má otočný trojfoťák a výsuvný mechanizmus!
Števo Porubský
Samsung Galaxy A80 má otočný trojfoťák a výsuvný mechanizmus!

Je to potvrdené. Samsung má prvý smartfón, ktorý ponúkne nielen výsuvný mechanizmus, vďaka ktorému nie je potrebná webkamera v displeji, ale aj otočný fotoaparát. Samsung Galaxy A80 je novinkou, ktorá síce ani náhodou nepatrí do cenovo dostupnej kategórie smartfónov, no aspoň prináša konečne čosi iné, čo veľkí výrobcovia, na rozdiel od čínskych, ignorujú.

Pozrite si

Samsung Galaxy A80 bude na vás žmurkať tromi očami

Samsung Galaxy A80 je tak prvým smartfónom od juhokórejského výrobcu, ktorý má displej bez výrezu a bez dierky a pritom je od okraja po okraj. Galaxy A80 nemá ani webkameru. Nepotrebuje ju. Jej náhradou je plne otočný hlavný fotoaparát, ktorý sa otáča pri vysúvaní konštrukcie telefónu.

Všetko ide automaticky. Keď v aplikácii fotoaparátu zvolíte režim selfie, na zadnej strane prístroja automaticky vyskočia objektívy troch fotoaparátov a otočia sa smerom dopredu. Inovatívny mechanizmus fotoaparátu umožňuje pri fotení prednou aj zadnou stranou smartfónu využiť vždy ten istý trojitý fotoaparát s vysokým rozlíšením, takže sa už pri tvorbe selfie nemusíte nijak obmedzovať v kvalite.

Snímače vzadu (a teda aj vpredu) majú 48 Mpx + 8 Mpx + 3D Depth. Hlavný, až prehnaný 48 Mpx snímač je uložený pod f/2,0 optikou, širokouhlý 8 Mpx snímač je pod f/2,2 optikou.

https://www.youtube.com/watch?v=GzM1FwLV3Ds

Displej so zaoblenými rohmi má 6,7 palca a je typu Super AMOLED. Rozlíšenie 1 080 x 2 340 px hovorí o pomere strán, 19,5 :9. Pod displejom je aj snímač odtlačku prsta. V tele je osadený Snapdragon 7150 od Qualcommu s 8 jadrami (2x 2,2 GHz + 6x 1,7 GHz) a 8 GB RAM. Vnútornú 128 GB pamäť ale nie je možné rozšíriť microSDXC kartou. Škoda. Využiť budete musieť cloud.

Galaxy A80 má podporovať aj Dolby Atmos zvuk, no nie v svojich stereo reproduktoroch, ale s pripojenými kompatibilnými audio sústavami. Buď káblom, alebo bezdrôtovo. Samozrejmosťou je aj Bixby, hlasový asistent od Samsungu. Nechýba ani Samsung Knox a Samsung Pass pre zvýšenie bezpečnosti.

Batéria má kapacitu 3 700 mAh a nechýba jej rýchlonabíjanie 25 W nabíjačkou. Škoda ale chýbajúceho bezdrôtového nabíjania. Batéria má byť ale inteligentná, resp. jej správa je. Tá dokáže sledovať  spôsob využívania počas dňa, vrátane spustených aplikácií a podľa toho optimalizovať spotrebu.  Galaxy A80 má aj funkciu inteligentného zvýšenia výkonu.

Telo novinky má rozmery 165,2 x 76,5 x 9,3 mm, hmotnosť je 219 gramov. Cena novinky až taká lákavá už nie je. Hoci má byť smartfón pre mladú generáciu, tá asi 649 € na smartfón (síce výborne vybavený) nenájde na chodníku. Cenovka o stvoku nižšia by Galaxy A80 svedčala podstatne viac.

V predaji bude čierna (Phantom Black), zlatá (Angel Gold) a biela (Ghost White) verzia.

Zdroj