Reklama

Samsung Galaxy A73: je tu nový kráľ vyššej strednej triedy?

Zdroj | Samsung
Tomáš Šmidák
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Spolu s novinkami Samsung Galaxy A33 5G a A53 5G, bol predstavený aj model A73 5G. Ide o model vyššej strednej triedy, ktorý zaujme najmä osadením 108 Mpx fotoaparátu. Na Slovensku si ho bohužiaľ nekúpite.

O nových modeloch kórejského výrobcu sme Vás už informovali v predošlom článku, kde sme si ich mohli naživo obzrieť. Ide skutočne a kúsky, ktoré sú žívým dôkazom toho, že priniesť smartfóny so slušným pomerom cena/výkon je výborný ťah.

Pozrite si

Samsung Galaxy A53 5G a A33 5G posúvajú vpred pomer ceny a výbavy

Medzičasom k nim pribudol ďalší kúsok, Galaxy A73 5G. Väčší a výkonnejší kúsok, ktorý si prepožičal hlavný snímač z vlajkového modelu S22 Ultra. Ponúkne 6.7″ FHD+ Super AMOLED displej s obnovovaciou frekvenciou až 120 Hz, 8 jadrový procesor, 5000 mAh hodinovú batériu 25W rýchlonabíjanie a odolnosť voči vode IP67. Najväčším ťahákom je však fotosústava na zadnej strane.

Zdroj | Samsung

Tvoria ju štyri fotoaparáty. Hlavný s rozlíšením 108 Mpx, ultra-široký s rozlíšením 12 Mpx, 5 Mpx makro snímač a 5 Mpx snímač hĺbky. Trošku zamrzí odstránenie predošlého 8 Mpx telefoto objektívu, podobne ako ja 3.5 mm jacku.

Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Na výber bude 128/256 GB verzia a 6/8 GB RAM. Dostupný bude na vybraných trhoch od 1. apríla 2022. U nás dostupný nebude, nakoľko by sa prekrýval s ostatnými modelmi značky.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.