Reklama

Samsung Galaxy 3 a Galaxy 5: Android galaxia sa rozpína

Roman Calík

Galaxy, Galaxy Spica, Galaxy S, Galaxy Beam, Galaxy 3, Galaxy 5… viete ktorý je ktorý? Základ je zapamätať si, že pod označením Samsung Galaxy hľadajte smartfóny s OS Android.

Samsung Galaxy 5
Samsung Galaxy 5

Len pred necelými dvoma týždňami sme sa vrátili z predstavenia Android kráľa v ponuke Samsungu – modelu Galaxy S a už tu máme ďalšie Galaxy prírastky. Len pre upresnenie uvedieme, že modely Galaxy a Galaxy Spica sú už aktuálne na našom trhu. Pod modelom Galaxy Beam nehľadajte nič iné, ako už známy model Samsung i8520 Beam, ktorý sme vám už predstavili po najväčšom mobilnom kongrese MWC 2010. 

Samsung Galaxy 3
Samsung Galaxy 3

Rodina Galaxy sa počas CommunicAsia 2010 rozrástla o dve novinky, z ktorých jednu sme už niekde videli. Samsung Galaxy 5 (I5500) totiž dizajnom pripomína entry dotykový telefón Samsung Corby. Je to však plnohodnotný Android smartfón s 2,8-palcovým QVGA displejom, ktorému nechýba podpora 3G, 2 Mpx fotoaparát a dokonca ani Wi-Fi či Bluetooth. Vybavenejší, väčší a na prvý pohľad i štýlovejší Samsung Galaxy 3 (I5800) sa môže pochváliť 3,2-palcovým displejom s WQVGA rozlíšením a samozrejme i lepším 3 Mpx fotoaparátom či Bluetooth vo verzii 3.0. Taktiež bude mať naviac podporu DivX/Xvid. Oba smartfóny ponúknu nad operačným systémom Android nadstavbu TouchWiz 3.0 a nebude im chýbať GPS či 170 MB vstavaná pamäť s možnosťou rozšírenia o microSD pamäťové karty. Použitý operačný systém Android by mal byť vo verzii 2.1, takže 2.2-ky sa zatiaľ ani v týchto novinkách nedočkáte. A dostupnosť? Oba smartfóny by mali prísť na európsky trh už v priebehu júla 2010.

Samsung Galaxy 3
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.