Reklama

Samsung Foldable 3D OLED TV: budúcnosť televízií prichádza

Dominik Fúsek

Ľudia v Samsungu určite nie sú minimalisti. Totiž, predstavenie jedného revolučného displeja (Super PLS displej od Samsungu nemá konkurenciu!) za týždeň im nestačí a predstavili ďalší. Tentokrát sa ale nejedná o žiadny malý zobrazovač pre mobily či tablety, ale o komponent najvyššej triedy – 3D televízorov. Hoci je displej zatiaľ len konceptom a zďaleka nie je dokončený, výrobca sa už pochválil prvými úspechmi – obrazovka ponúka podstatne väčšie pozorovacie uhly a vďaka poskladateľnosti sa už nemusíte obmedzovať len na filmové zážitky v obývačke.

Samsung 3D Foldable OLED

Spoločnosť Samsung patrí ku špičke vo viacerých oblastiach, a jednou z nich sú aj 3D televízory. Výrobca ale nezaspal na vavrínoch a usilovne vyvíja nové technológie, ktoré by mu priniesli silné konkurenčné výhody. Nedávno predstavil televízor s obrovským rozlíšením (Zabudnite na Full HD! Samsung predstavil Ultra Definition 3D TV!), pred pár dňami sa pochválil novým 3D displejom. Teda, novinka ešte nie je hotová, zatiaľ ide len o koncept, ktorý sa na trh dostane o niekoľko rokov.

Samsung 3D Foldable OLED

Nový 3D displej je vyrobený OLED technológiou, ktorá sľubuje krajšie farby, vyšší jas i kontrast. Podľa Samsungu budú televízory v budúcnosti flexibilné a skladateľné – a preto je taká aj nová obrazovka. Použitá technológia dosahuje aj oveľa lepšie pozorovacie uhly. Tie sú základným nedostatkom súčasných 3D televízorov, pri sledovaní ktorých musíte sedieť vzpriamene a priamo pred nimi. Bohužiaľ výrobca nespomenul, či budú pri televízoroch budúcnosti stále nutné aj 3D okuliare. Prvé takéto zariadenia by sa na trh mali dostať v časovom horizonte 5 – 10 rokov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.