Reklama

Samsung Continuum: Neuspokojíte sa s jedným displejom?

Marek Šimunek

Samsung predstavil v utorok svoj najnovší prírastok do rodiny Android smartfónov, ktorý počúva na meno Samsung Continuum. Aj keď na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa jedná o priemerne vybavený smartfón, predsa len je v niečom výnimočný. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že disponuje nie jedným, ale hneď dvoma displejmi.

Samsung Continuum

Samsung má už svoje skúsenosti s OS Android, ktorý si svoje miesto našiel najmä v posledných modeloch Galaxy S a Galaxy Tab. Najnovší model Samsung Continuum bude bežať po vzore svojich súrodencov na rovnakom operačnom systéme od Google. Bohužiaľ namiesto najnovšej verzie 2.2 sa mu ušla iba predchádzajúca verzia Androidu 2.1 spolu s grafickou nadstavbou TouchWiz UI 3.0. Dokonale ostrý obraz a živé podanie farieb zabezpečí, tak ako sme už u tohto kórejského výrobcu zvyknutý, Super AMOLED displej. Ten disponuje uhlopriečkou 3,4” a rozlíšením 800 x 480 bodov. Poviete si to nie je nič výnimočné. Avšak Continuum má okrem svojho hlavného displeja aj menší 1,8” Super AMOLED displej s rozlíšením 96 x 480 bodov, ktorý nájdete priamo pod hlavným displejom a oddeľuje ho len štvorica ovládacích tlačidiel. Malý displej plní informačnú funkciu a bez nutnosti zapínania hlavného displeja si tak môžete pozrieť nové emaily, správy, aktualizácie obľúbených RSS kanálov alebo čo je nové vo vašom konte na sociálnych sieťach. Okrem úspory energie batérie tak máte vaše aktuálne informácie vzdialené skutočne len na jeden klik.

Samsung Continuum

Ani v ostatných parametroch vás tento Android smartfón nesklame. Samozrejmosťou je podpora rýchlych dátových sietí, ktorú využijete aj pri zdieľaní internetového pripojenia s inými zariadeniami vďaka možnosti využitia smartfónu ako mobilného hotspotu. Skutočnú rýchlosť systému zabezpečí 1 GHz procesor Cortex A8, ktorého výkon umožní okrem iného aj prehrávanie HD videí. Podľa dostupných informácií by mal Continuum disponovať 384 MB pamäte RAM a 512 MB pamäte ROM, ktorú bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 32 GB. Priamo v balení by sa mala nachádzať pamäťová karta s kapacitou 8 GB. Pre rôzne formy pripojenia môžete využiť integrovaný Wi-Fi b/g/n a Bluetooth modul, prípadne sa lokálne pripojiť pomocou microUSB konektora. Multimed


iálnych nadšencov poteší 3,5 mm audio konektor a integrovaný fotoaparát s maximálnym rozlíšením 5 MPx. Ten ponúkne automatické zaostrovanie, LED blesk a samozrejme možnosť natáčania HD videa. Aj keď je Samsung Continuum primárne určený pre amerického operátora Verizon nie je vylúčené, že sa s týmto dvojdisplejovým modelom stretneme aj u nás.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.