Reklama

Samsung concept: mobil na zápästie pre aktívnych športovcov

Imrich Maťo

Nenoste svoj mobil počas športovania či inej aktívnej činnosti vo vreckách nohavíc. Dajte si ho… jednoducho na zápästie.

Samsung concept

Na stránkach nášho časopisu BCMOBIL & TECHBOX sme vás už neraz informovali o viac alebo menej pravdepodobných konceptoch rôznych zariadení. Nie inak tomu je aj tu a teraz. Dizajnér Erik Campbell totiž predviedol síce trochu netradičný, no o to zaujímavejší koncept mobilného telefónu Samsung. Nielen že má atypický nepravidelný tvar, ale je aj flexibilný a nositeľný na zápästí. Toto zariadenie obsahuje dotykový OLED displej s dotykovou klávesnicou a pamäťové zliatinové článkovanie, vytvárajúce telo prístroja, a je vhodné pre športovcov či inak aktívnych ľudí, napríklad pri bicyklovaní, skateboardovaní alebo surfovaní.

Samsung concept

Tento kompaktný prístroj s elegantným dizajnom kĺzavej podložky umožňuje väčšie prúdenie vzduchu na ruke a zabraňuje tak zvýšenej tvorbe potu. Tento mobil eliminuje potrebu nosenia objemného komunikačného zariadenia, pričom ponúka all-in-one riešenie pre prijímanie a vykonávanie hovorov, zachytávanie života v prírode a mnoho ďalšieho pre svojich užívateľov. Niekomu sa môžu podobné koncepty zdať prehnané, ba až zbytočné. Ale ani bez nich by nebolo možné napredovanie technológií či iného, čo nás v živote obklopuje. Veď aké futuristické boli na svoju dobu diela slávneho francúzskeho sci-fi spisovateľa Julesa Verna (Jules Gabriel Verne) a dnes sa nám už takmer zdajú zastaralé. Takže možno už čoskoro sa bežne stretneme s mobilmi podobnými tomuto Samsung konceptu.

Samsung concept

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.