Reklama

Samsung Ch@t 322: prvý dual-SIM s QWERTY klávesnicou

Dominik Fúsek

Ak ste mali v pláne nákup dvojsimkového telefónu od overeného výrobcu, doteraz ste zrejme mali smolu. Modely od Nokie (Nokia predstavila 4 novinky vrátane dvoch dual-SIM modelov!) sa na náš trh ešte stále nedostali a nákup čínskeho mobilu každý riskovať nechce. Preto vás iste poteší novinka od Samsungu, model Ch@t 322, ktorý k podpore dvoch SIM kariet naraz pridáva aj QWERTY klávesnicu pre pohodlnejšie písanie nielen na sociálnych sieťach.

Samsung Ch@t 322 

Samsung má spomedzi „veľkej päťky“ výrobcov mobilných telefónov najširšie portfólio tzv. dual-SIM mobilov. Rodina Duos má svojho zástupcu takmer v každej triede, zatiaľ však chýba príslušník s otvoreným operačným systémom. Výrobca sa ale rozhodol obohatiť svoju ponuku o ďalší zaujímavý model. Je ním Samsung Ch@t 322, mobil nižšej strednej triedy s nedotykovým displejom a QWERTY klávesnicou pod ním. Rozmery mobilu sú priemerné – 110 x 58 x 12 mm. Vzhľadom na rozmery telefónu však iba 2,2 palcový displej nepôsobí práve najlepším dojmom. Pokojne mohla uhlopriečka oveľa väčšia. Podobným dojmom pôsobí aj rozlíšenie displeja slabých 220 x 176 bodov. V tejto kategórii sa ale stále nájdu aj konkurenti používajúci rozlíšenie 128 x 160 pixelov.

 Samsung Ch@t 322

Pod displejom sa nachádza okrem štandardných tlačidiel aj optický ovládací prvok a rozmerná QWERTY klávesnica. Tú môžete použiť nielen na písanie SMS a e-mailov, ale aj príspevkov na sociále siete. Samsung Ch@t 322 si rozumie s Facebookom, Twitterom či viacerými IM službami (Yahoo, MSN, Google talk). Vďaka prostrediu DUOS UX si na pohotovostnú obrazovku môžete umiestniť viacero odkazov na kontakty či sociálne siete. 1,3 Mpx fotoaparát so záznamom videa je len doplnkom, mnohých však poteší prítomnosť Bluetooth, hudobného prehrávača, FM rádia a určite aj 1 000 mAh batéria. Bohužiaľ nie je známe, či sa novinka dostane aj na nás trh. Predaj je ohlásený zatiaľ len pre Rusko, kde sa bude predávať za cenu v prepočte okolo 80 €.

Samsung Ch@t 322

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.