Reklama

Samsung Champ (C3300): lacný „dotykáč“ pre násťročných

Imrich Maťo

Kto by nechcel byť „in“ a pochváliť sa pred kamarátmi či kamarátkami s novým „dotykáčom“. Len aby ho to veľa nestálo. A čo takto nový Samsung Champ (C3300)?

Samsung Champ C3300

Tínedžeri sa radi medzi sebou pochvália aj novým mobilom, ktorý je „in“. Takým, ktorý prehnane nezaťaží ich, alebo rodičovskú peňaženku, by mal byť Samsung Champ. Tento jednoduchý dotykový mobil má 2,4” rezistívny displej technológie TFT a QVGA rozlíšenia. Korporátny operačný systém je doplnený odľahčenou verziou užívateľského prostredia TouWIZ Lite. Nechýba mu mládežnícka samozrejmosť, teda integrácia sociálnych sietí. O prístup na internet sa stará EDGE a ďalšiu konektivitu zastupuje Bluetooth i USB.

Samsung Champ C3300

Implementácia iba 1,3 Mpx fotoaparátu sa dá pochopiť len ako snaha o minimalizovanie nákladov, rovnako aj absencia prisvetľovacej diódy. Hudobné funkcie, našťastie, veľmi ošudené nie sú. Hudobnému prehrávaču sekunduje FM rádio a dopĺňa ich 3,5 mm jack i dvojica reproduktorov. 30 MB interná pamäť v mobile tejto kategórie nie je ani prekvapením, ani sklamaním, preto je nutnosťou podpora pamäťových kariet, pre dostatok miesta na snímky či hudbu. Samsung Champ pojme microSD(HC) kartu do 8 GB. Výkonná, 1 000 mAh batéria má mobil zásobovať energiou počas 12 hodín hovoru, alebo takmer 670 hodín pohotovosti, čo sú skoro štyri týždne. Zaujímavé hodnoty, uvidíme, aká bude realita. Na výber majú byť štyri farebné varianty: Deep Black, Espresso Brown, Sweet Pink, Chic White. Predpokladaná cena by mala byť na úrovni 100 €, možno aj trochu pod ňou, čím by Samsung Champ bol najlacnejším „dotykáčom“ na trhu, kde sa má objaviť už v priebehu júna.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.